Kość DDR2 dwustronna pomocy!


(Vak89) #1

Witam.

Mam taki problem otóż wczoraj kupiłem pamięć GOODRAM 1GB 667MHz i w sumie mam 4GB na kompie (4x1GB). Tylko tak, mam 4 sloty w pierwszych dwóch mam kości które kupiłem razem jednocześnie. W dwóch ostatnich slotach mam 1GB które kiedyś kupiłem pojedynczo + te 1GB które kupiłem wczoraj i problem jest taki że nie pracują w dual channel. Kości są wszystkie te same 1GB, 667MHz wydaje mi się że problem lezy w tym że ta kość którą wczoraj kupiłem jest dwustronna i ponoć kość dwu z jednostronną w dualu nie pracuje. Tylko teraz moje pytanie, czy to znaczy że te starsze 1GB musze wyciągnąć i kupić w tym samym sklepie tą samą kość którą kupiłem wczoraj czy jest jakiś inny sposób ?? proszę o pomoc !!


(Mlajtner) #2

kupowanie w tym samym sklepie i takich samych nie zawsze gwarantuje współpracę w dualu....

-najpewniejsze jest kupowanie w zestawie po dwie kości testowane przez producenta

=ale ogólnie przyrost wydajności nie jest tak wielki

-ogranicza się jedynie do jednoczesnego dostępu każdego z rdzeniów procesora do zasobów pamięci , ,,,,


(Vak89) #3

acha więc mówisz że przyrost wydajności duży nie jest ? nie no to dla mnie bardzo dobrze bo zbędnej kasy wydawać nie musze heh :smiley: już wole poczekać troche i zmienić za pół roku wszystkie kości np na 2x2GB 800MHz i już do tego Vista :] dzięki !


(Vak89) #4

a mam takie inne pytanie, czy istnieje możliwość gdy mam te 4 kości żeby pozmieniać coś w timingach i wtedy by w dualu chodziło ?


(Mlajtner) #5

-może i coś gdzieś ,kiedyś ,jakoś ,ktoś ,-coś by i wykombinował....

-ale ja nie słyszałem żeby komuś to się udało...


(Kabuto1378) #6

Sprawdź np. w programiku cpu-z, timingi poszczególnych kości. jeśli są takie same spróbuj zaktualizować bios i dokładnie przeczytaj w instrukcji płyty głównej jak można uaktywnić tryb dual chanell. Jeżeli są różne, uaktualnij bios, w biosie płyty ustaw takie same timingii i pozostałe wartości Ram, sprawdź czy to coś dało.


(Vak89) #7

no właśnie nic nie dalo :confused: timingi sa różne :smiley: kurde no chyba nic nie da rady :confused: