Kość ram, prawdopodobnie została uszkodzona. Windows zawiesza się

Cześć.
Do tej pory, miałem zainstalowane 4 kości ram, każda po 1GB.
Ostatnio komputer ma problemy z wykryciem jednej kości.
Dziś zainstalowałem kość do płyty głównej, włączyłem komputer, komputer  włączył się z tym “uszkodzonym” ramem, ale po chwili zawiesił się Windows. Są momenty, że komputer startuje ze wspomnianą kością ram, ale już nie może załadować Windowsa. A jak uda się załadować Windowsa to komputer po chwili, zawiesza się, jak już wspomniałem.
Kości pracowały bez problemu, przez prawie 2 może 3 lata. Czy kość ram rzeczywiście została uszkodzona? Kombinowałem ze slotami, ale to nic nie dało, bo i tak ram sprawia problemy w dalszym ciągu. 

Do sprawdzenia kości uzyj memtest.

No dobra, tylko że nie sprawdzę programem, skoro zawiesza mi Windowsa, kość. 

Memtest nie wymaga windowsa - nagrywasz na USB kiedy felerna kość jest wyjęta, podmieniasz ram, restart, boot z pendrive.

Okej. Tak też zrobiłem @drunkula ale komputer już na początku potrafi zawiesić się w momencie, gdy są ładowane informacje o komputerze. Chyba nic z tego nie będzie. 

Czyli : uruchamiasz kompa za każdym razem z jedną kością i po kolei testujesz memtestem.

Jeżeli wiesz na pewno która jest uwalona, to możesz ją pominąć, ale i tak dobrze przetestować resztę - z 4x1GB, to sprzęt już pewnie trochę latek sobie liczy.