Kości pamięci w laptopie Q30 Toshiby

Aktualnie posiadam 2 kości pamięci w moim laptopie po 1 Gb/667 Samsunga (podobno dedykowany dla Toshiby?). Mam tylko 2 sloty. Chcę je wymienić na 2x2 Gb/667 . Jednak nie spotkałem się z takimi pamięciami Samsunga. Muszę je wymienić na inną firmę.

Moje pytanie jest następujące:

  1. Czy mogę tak zrobić bez szkody dla komputera?

  2. Jeżeli tak, to jakie pamięci polecacie do laptopów. Rozważałem Kingstona , Ocz, Corsair. Które wg Was będą najlepsze. Może jakieś modele?

Pozdrawiam

Ad 1 TAK

AD 2 kingston nawet jest konkretny typ - kingston Value

BTW sprawdziłeś czy obsłuży Ci Windows/Płyta główna (niepotrzebne skreślić)

Sprawdziłem . Max jest 4 Gb . Vistę mam 32 bit więc chyba i tak będzie widział 3 Gb . A może coś pokręciłem?

Może jakieś inne propozycje , poza kingstonem?

Witam.

Ja posiadam notebooka TOSHOBA Satellite A200 i od 2 miesięcy posiadam 4 GB pamięci operacyjnej firmy HYNIX 2x2GB DDR2 667MHz dedykowanej do tego laptopa. I w Windows Vista Home Premium z SP1 widzi mi 4GB. Pamięci pracują bardzo szybko i się nie grzeją tak mocno jak Kingstony i Goodramy. Na laptopie gram sobie bez zacięć w nowe gry Need for Speed ProStreet, Colin McRae Rally 2005, Resident Evil 4, BMW M3 itp. Polecam te pamięci są rewelacyjne i na wieczystej gwarancji.

Kupiłem kostkę A-Data 2 Gb 667MHz i działa wszystko bez zarzutu. Dzięki za porady.