Kości ram nie chcą ze sobą współgrać

Witam czy jest możliwość by obie kości współgrały ze sobą? aktualnie mam problem ponieważ kość z parametrami 12800S nie chce w ogóle działać w moim laptopie (w innym działała w 100%)

 

Kości są całkiem różne, różnią się ilością tzw scalaków, taktowaniami, możliwe że też i napięciem (do sprawdzenia w specyfikacji po modelu). Możesz włożyć tylko nową pamięć i sprawdzić czy sprzęt rusza. Jeśli tak to najwyraźniej bios nie może znaleźć dla nich wspólnych ustawień i nie będą współpracować.

Zawsze najbezpieczniejsza opcja modernizacji to zakup takiej samej pamięci jeśli chodzi o parametry, przynajmniej w przypadku laptopów.

Tak jak napisałem wyżej, kość z parametrami 12800S nie chce w ogóle działać w moim laptopie, lapek z samą kością zawiesza się zaraz po włączeniu natomiast gdy są obie zawieszenie występuje w trakcie ładowania systemu win10

 Litera L oznacza pamięć o niższym napięciu do 1,35 V, a twoja jest o napięciu 1,5 V  i nie ma prawa działać w twoim lapku

Sprawdzałeś przełożenie pamięci na slotach oraz ponowną instalację

one działają na innych timingach trzeba by było je zmienić tylko problem jest nie do rozwiazania ponieważ w wiekszosci lapków timingów dla pamieci nie przestawisz :slight_smile: możliwe że ta 2 pamięc ma wyższe Volt od tej 1 (DDR3L) i wtedy jest kolejny problem :smiley:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Asus_X52j_-_notebook_z_problemami-33047.html

@jasieczek mój lapek to całkiem inny model posiadam i5 460M i kartę Geforce 310M więc problem z lapkiem wyżej to całkiem inny temat.

Taki model masz na fotce Asus x52j