Koszt instalacji bezprzewodowej LAN

Co musiałbym kupić?

Chciałbym połączyć laptopa z internetem i komputerem stacjonarnym.

Czy mój laptop musiałby mieć specjalne wejście do karty WiFi?

temat juz był poruszany. Musisz poszperac na forum to odnajdziesz :multi:

A więc tak zależy jak masz internet załóżmy że neo to:

  1. Jak chcesz aby obydwa kompy chodziły na raz to potrzebujesz np. 2 sieciówki WLAN na usb;

  2. Jak chcesz żeby niezależnie działał laptop bez stacjonarnego to potrzebujesz routera sprzętowego który ma wbudowany modem i może rozdzielac na WiFi no i kartę WLAN do laptopa na USB albo PCMCIA

w obydwu konfiguracjach kompy będą się widziały jak w zwykłym lanie

Do tego jescze trzeba pomyśleć o zabespieczeniu łoncza bo inaczej bendzie można się podłonczyć.

Chciałybym, żeby dostęp do internetu przez laptopa był niezwiązany z tym jaki komputer jest włączony.

Chciałbym bezprzewodowo-przewodowego routera. Podłączyć kompa przez przewód do routera, a laptopa bezprzewodowo. Czy każdy laptop ma miejsce na kartę do sieci WiFi?

Ile mnie by to wyniosło?

Potrzebujesz urządzenia które będzie pracowało jako router i punkt dostępowy np. Cerberus ADSL WiFi 802.11g. Wtedy router będzie zapewniał niezależnie dostęp do netu dla laptopa przez WiFi oraz przez skrętkę do desktopa. Jeśli twój laptop nie jest przedpotopowy to powinien miec wbudowaną kartę WiFi. Jeśli nie to np. : http://pentagram.pl/produkty_new/szczeg … roduktu=13

Wszystko około 400 zł + skrętka nie wiem ile potrzebujesz.

Pozdr