Koszty budowy pubu

Witam. Mam pomysł na biznes, chciałbym otworzyć pub.

Załóżmy że mam już działkę.

Chciałbym abyście mi pomogli zorientować się mniej/więcej ile pieniędzy mi jest potrzebne.

Koszty architekta, później budowy pubu, dekorator wnętrz… wykończenie budynku…

takie atrakcje na bilard snooker licze osobno

przy okazji ile kosztują podłączenie prądu i wody.

Prędzej i więcej dowiesz się na Forum Biznes :wink:

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=26

+/- ok 200tys :slight_smile:

Myślałem o troche innej, niższej kwocie :x

mowimy o budowie od zera :slight_smile:

w Krk na rynku, ceny wynajmu lokali w kamienicy siegaja nawet 70tys :smiley: duzo jak i nieduzo, ale w sezonie taka kanjpa wychodzi ponad 10-15tys dziennie :smiley: :stuck_out_tongue:

znam kanjpe, ktora w sobote 9.12 miala utargu 28tys :smiley: pasuje? sezonu juz nie ma :smiley: chodz Krakow rzadzi sie swoimi prawami :smiley:

Materialy na budowe, fachowcy,wkonczenia,bajery, koncesje,reklamya, towar itp :slight_smile:

koszty beda bardzo rozne w zaleznosci od tego jak chcesz to zrobic bo mozna wynajac firme ktora wszystko zrobi ale za odpowiednia kase a mozesz tez wziasc do budowy kilku pseudo budowlancow spod budki z piwem i tez Ci to postawia tyle ze wolniej ale duzo taniej

ale koszty sa spore i ladnych pare tysiecy wydasz zanim budowa ruszy bo rozumiem ze masz tylko gola dzialke nieuzbrojona wiec przyjdzie zabulic z podlaczenie wody, pradu, kanalizacji (tu koszty zaleza od tego czy mozesz sie gdzes blisko podlaczyc czy rury/kable trzeba bedzie ciagnac przez dluzszy kawal) do tego dojdzie geodeta i oplaty za kazda jedna mapke geodezyjna + projekt budowy od architekta

poza tym jezeli to ma byc pub to bedziesz potrzebowal pozwolenie (zaleznie od okolicy zgode sasiadow) no i koncesja na alkohol

Polecam oglądać co tydzień program Firma na TVN po 23:00 w poniedziałki.

Przedstawiają tam przybliżone koszty które trzeba włożyć na start jakiegoś biznesu.

A oprócz tego programu w TVN gdzie mógłbym się jeszcze dowiedzieć mniej więcej w kosztach budowy lokalu, koszt zatrudnienia architekta, dekoratora wnętrz, ile kosztuje koncesja na sprzedaż alko. Jaka jest minimalna odległośc budynku od drogi… hmmm co jeszcze… mniej więcej ile kosztuje podłaczenie wody i prądu (załóżmy ze słupy i studzienki są w sąsiedniej działce)

I jeszcze gdzie można znaleźć aktualne wymagania jeśli chodzi o sanepid.

Pozdrawiam

jak już tak na poważnie to urząd miasta i biura arch. wszystko ci powiedzą, bo wszystko zależy np.: od wielkości, budynku, a może się też okazać że pub na twojej działce… nie może stanąć, albo pub+domek, albo… :roll:

Lepiej chyba wydzierżawić jakiś lokal niż budować od zera, bo wtedy poniesiesz mega wysokie koszty.

No ale przeciez nie wyjedzierżawie baru… a nie bedę przeciez nic remontował na czyjejś działce

dk0x

weź pod uwagę to że wydasz kupe kasy a to przedsięwzięcie niekoniecznie może wypalic, tzn może w Twojej miejscowości ludzią nie jest to potrzebne… :?

najpierw przeprowadz jakiś sondarz czy coś czy utrzymasz się na rynku…

jasne ale jak wypali to oszczedzi kupe kasy jezeli to bedzie jego budynek i nie bedzie musial placic za wynajem a jezeli nie wypali to zawsze mozna wynajac komus budynek pod jakas inna dzialalnosc (chociazby sklep spozywczy )

W mojej miejscowości jest tylko jeden bar a właściwie można to już nazwać meliną… więc myśle że by to wypaliło… tylko teraz musze jeszcze pomyśleć skąd wziąć pieniądze…

napisz do wujta, burmistrza itp.

Narazie nie mam co pisać bo nie mam kasy… chciałem wiedzieć ile mniej więcej potrzeba… ale i tego nie wiem :slight_smile: a pomysłu wójtowi nie chce zdradzać bo sam otworzy :smiley: Są takie kredyty których nie trzeba spłacać bodajże jeśli firma będzie istnieć przez 1rok albo pół roku, macie dokładniejsze info na ten temat?

dk0x szczerze to pomyslu zadnego nie masz. Nie masz pieniedzy nie wiesz co ile kosztuje. Idz sie porzadnie rozeznaj w terenie po urzedach i dowiedz sie. Na forum to mozna gadac ale pubu przez to nie otworzysz. Ale powtarzam ten twoj pomysl to moze miec kazdy a gadanie ze wojt moze otworzyc tez jest glupie. Bo piszesz jakby byl to Twoj unikalny pomysl i plan na biznes :slight_smile:

Pozdrawiam i powodzenia zycze