Koszty budowy pubu

(system) #1

Witam. Mam pomysł na biznes, chciałbym otworzyć pub.

Załóżmy że mam już działkę.

Chciałbym abyście mi pomogli zorientować się mniej/więcej ile pieniędzy mi jest potrzebne.

Koszty architekta, później budowy pubu, dekorator wnętrz... wykończenie budynku...

takie atrakcje na bilard snooker licze osobno

przy okazji ile kosztują podłączenie prądu i wody.

(Gina Gina) #2

Prędzej i więcej dowiesz się na Forum Biznes :wink:

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=26

(:: MARIO ::) #3

+/- ok 200tys :slight_smile:

(system) #4

Myślałem o troche innej, niższej kwocie :x

(:: MARIO ::) #5

mowimy o budowie od zera :slight_smile:

w Krk na rynku, ceny wynajmu lokali w kamienicy siegaja nawet 70tys :smiley: duzo jak i nieduzo, ale w sezonie taka kanjpa wychodzi ponad 10-15tys dziennie :smiley: :stuck_out_tongue:

znam kanjpe, ktora w sobote 9.12 miala utargu 28tys :smiley: pasuje? sezonu juz nie ma :smiley: chodz Krakow rzadzi sie swoimi prawami :smiley:

Materialy na budowe, fachowcy,wkonczenia,bajery, koncesje,reklamya, towar itp :slight_smile:

(Kostrzewa83) #6

koszty beda bardzo rozne w zaleznosci od tego jak chcesz to zrobic bo mozna wynajac firme ktora wszystko zrobi ale za odpowiednia kase a mozesz tez wziasc do budowy kilku pseudo budowlancow spod budki z piwem i tez Ci to postawia tyle ze wolniej ale duzo taniej

ale koszty sa spore i ladnych pare tysiecy wydasz zanim budowa ruszy bo rozumiem ze masz tylko gola dzialke nieuzbrojona wiec przyjdzie zabulic z podlaczenie wody, pradu, kanalizacji (tu koszty zaleza od tego czy mozesz sie gdzes blisko podlaczyc czy rury/kable trzeba bedzie ciagnac przez dluzszy kawal) do tego dojdzie geodeta i oplaty za kazda jedna mapke geodezyjna + projekt budowy od architekta

poza tym jezeli to ma byc pub to bedziesz potrzebowal pozwolenie (zaleznie od okolicy zgode sasiadow) no i koncesja na alkohol

(Błażej) #7

Polecam oglądać co tydzień program Firma na TVN po 23:00 w poniedziałki.

Przedstawiają tam przybliżone koszty które trzeba włożyć na start jakiegoś biznesu.

(system) #8

A oprócz tego programu w TVN gdzie mógłbym się jeszcze dowiedzieć mniej więcej w kosztach budowy lokalu, koszt zatrudnienia architekta, dekoratora wnętrz, ile kosztuje koncesja na sprzedaż alko. Jaka jest minimalna odległośc budynku od drogi... hmmm co jeszcze... mniej więcej ile kosztuje podłaczenie wody i prądu (załóżmy ze słupy i studzienki są w sąsiedniej działce)

I jeszcze gdzie można znaleźć aktualne wymagania jeśli chodzi o sanepid.

Pozdrawiam

(Z35ikr) #9

jak już tak na poważnie to urząd miasta i biura arch. wszystko ci powiedzą, bo wszystko zależy np.: od wielkości, budynku, a może się też okazać że pub na twojej działce........... nie może stanąć, albo pub+domek, albo..... :roll:

(system) #10

Lepiej chyba wydzierżawić jakiś lokal niż budować od zera, bo wtedy poniesiesz mega wysokie koszty.

(system) #11

No ale przeciez nie wyjedzierżawie baru... a nie bedę przeciez nic remontował na czyjejś działce

(Pyra20) #12

dk0x

weź pod uwagę to że wydasz kupe kasy a to przedsięwzięcie niekoniecznie może wypalic, tzn może w Twojej miejscowości ludzią nie jest to potrzebne... :?

najpierw przeprowadz jakiś sondarz czy coś czy utrzymasz się na rynku..

(Kostrzewa83) #13

jasne ale jak wypali to oszczedzi kupe kasy jezeli to bedzie jego budynek i nie bedzie musial placic za wynajem a jezeli nie wypali to zawsze mozna wynajac komus budynek pod jakas inna dzialalnosc (chociazby sklep spozywczy )

(system) #14

W mojej miejscowości jest tylko jeden bar a właściwie można to już nazwać meliną... więc myśle że by to wypaliło.... tylko teraz musze jeszcze pomyśleć skąd wziąć pieniądze...

(:: MARIO ::) #15

napisz do wujta, burmistrza itp.

(system) #16

Narazie nie mam co pisać bo nie mam kasy... chciałem wiedzieć ile mniej więcej potrzeba... ale i tego nie wiem :slight_smile: a pomysłu wójtowi nie chce zdradzać bo sam otworzy :smiley: Są takie kredyty których nie trzeba spłacać bodajże jeśli firma będzie istnieć przez 1rok albo pół roku, macie dokładniejsze info na ten temat?

(Czr R1) #17

dk0x szczerze to pomyslu zadnego nie masz. Nie masz pieniedzy nie wiesz co ile kosztuje. Idz sie porzadnie rozeznaj w terenie po urzedach i dowiedz sie. Na forum to mozna gadac ale pubu przez to nie otworzysz. Ale powtarzam ten twoj pomysl to moze miec kazdy a gadanie ze wojt moze otworzyc tez jest glupie. Bo piszesz jakby byl to Twoj unikalny pomysl i plan na biznes :slight_smile:

Pozdrawiam i powodzenia zycze