KPF4 - ostrzeżenia

witam. Mam KPF4 i skonfigurowalem go tak jak napisal squeet. Wszystko gra ale jest wyskakuje pare ostrzezen i nie wiem czy je dopuscic czy zablokowac. Jest jakas strona gdzie mozna to sprawdzic. Przykladowe:

Jezeli ma to byc blokowane to jak to ustawic zeby co chwile sie nie pokazywalo?

o ile wiem to przy instalacju był wybór czy za kardzym razem ma powiadamiać czy nie. Nie wiem czy w kerio jest gdzies ta opcja jak nie to reinstal z czyszczeniem rejestru i przy instalece zaznacz opcje żeby nie pytał za kardzym razem czy dopuścić

W KPF w panelu “Ataki” odznacz “Włącz ochrone systemu”. Powinno pomóc.

Skonfigurowałem tak jak w instrukcji squeet’a: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=35065. Przy instalacji wybralem opcje Advanced (learning mode). Przy pierwszym uruchomieniu program sie pyta, ja go dopuszczam, tworze regule i zaznaczam wiecej nie pytaj i potem juz nic nie wyskakuje, np. gadu gadu. Jezeli chodzi o aplikacje LSA Shell (Expert Version) u squeet’a w “Zaufanej” przychodzace i wychodzace ma zabloklowane a w “Internet” przychodzace i wychodzace ma - pytaj. Dlatego tez podejrzewam ze pyta za kazdym razem, a wiec mam dac wszystko na - blokuj? Ale chodzi o to ze nie wiem czy to jest potrzebne czy nie? Dotyczy to tez dwoch pozostalych ostrzezen ktore wczesniej opisalem.

Złączono Posta : 20.08.2005 (Sob) 14:51

Dzieki. Zaraz odznacze opcje: “wlacz ochrone systemu” i sprawdze.

Złączono Posta : 20.08.2005 (Sob) 15:15

Odznaczylem opcje: “wlacz ochrone systemu”. Ale znowu 2 razy wyskoczylo ostrzezenie: aplikacja kpf4, przychodzace (internet), Lokalny: moj IP port 1026, Zdalny: 61.235.154.103 lub inny, port 59060 lub inny, protokul udp; Czego to dotyczy? Mam to dopuścić z regula? W konfiguracji - http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=35065 oknie aplikacji (jest tam screen) nie ma dopuszczonej aplikacji kpf4. Reszta ostrzezen innych aplikacji jak na razie nie wyskakuje.

Kolego clip7

Z tego widzę, że masz windowsa XP. Tak więc zobacz na screen:

http://img218.imageshack.us/my.php?image=11jj.gif

Jeśli przebijają się te 3 pierwsze pozycje, to dopuść, bo to są systemowe procesy.

A inne - to już musisz sam zdecydować. Na ogół jest tak - że jak uruchamiasz aplikacje, a ona ma dostęp do sieci, to zobaczysz monit. Jeśli zaś siedzisz sobie i nagle wyskoczy okienko, a Ty nic nie robiłeś - to zablokuj. Tak samo postąp z Kerio Virtual Network

I powinno działać.

Ataki zostawiasz włączone a wyłączasz ochronę systemu

Czyli rozumiem ze jak wyskoczy okno ostrzezenia, np: kpf4 lub kerio virtual network a ja w tym czasie nie otwieralem zadnej aplikacji to blokowac. Rozumiem ze nie ma sposobu zeby to sie nie pojawialo co chwile (pojawia sie co 5-10 min.) oprocz stworzenia regulki, no ale wtedy moge zablokowac cos waznego. Dzieki

Takie okienko wyskoczy tylko raz :slight_smile:

Jest - zaznaczasz najpierw Utwórz regułę dla tego połączenia i więcej się nie pytaj (jest taki kwadracik) i klikasz wtedy blokuj

No to właśnie chodzi o to, że trzeba patrzeć co się dobija do sieci :slight_smile:

Jeśli chciałeś, aby ten program miał doń dostęp (GG, klient poczty) to jasne że dopuszczasz… Resztę można zablokować, a jak się pomylisz, zawsze można edytować regułę w polu Aplikacje :slight_smile:

no jasne. Nie skapnalem sie, ze przeciez mozna przy pojawianiu sie ostrzezenia zaznaczyc “utworz regulke” i wcisnac blokuj (a nie tylko dopusc). Dzieki bardzo