Kradzież konta Origin

Witam.

Na wstępie zaznaczę że pierwszy raz robię loga i sam nie mam pojęcia na co zwracać uwagę.

A co do mojego problemu:

-wczoraj dostałem emaila o weryfikację adresu w Origin, a w nagłówku wiadomości było już zmieniony “nickname” (oczywiście nie wysyłałem żadnej prośby o zmianę adresu, hasła itp.) więc spróbowałem się zalogować. Wyskoczyło powiadomienie że ID,hasło lub email jest błędny, zaznaczyłem opcję przypomnienia hasła i dostałem drugiego emaila tym razem w całości po rosyjsku jedyne co zrozumiałem to właśnie ta nazwa użytkownika(nowa) ale raczej chodziło o to samo.

Nie mam pojęcia skąd ktoś mógł mieć moje dane , nikomu ich nie podawałem, ale może mam jakiegoś keyloggera lub jakiś inny syf.

Przeskanowałem kompa Spybot-S&D Start Center i Ashampoo Anti-Malware ale nic nie znalazły plus cały czas jest włączony Avast, no i dziś zrobiłem loga w OTL:

http://www.wklejto.pl/144850

http://www.wklejto.pl/144851

Mam nadzieję że nic nie namieszałem i logi dobrze zrobiłem, a i jeszcze zanim uruchomiłem OTL zrobiłem loga Combofixem ale to chyba bez znaczenia.

Jeśli ktoś mógł by rzucić okiem na te logi będę bardzo wdzięczny i z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam.

ten mail na pewno od obsługi Origin pochodził? sprawdź czy adres z którego został wysłany jest prawidłowy.

No tak mi się wydaję

pierwszy w języku angielskim:

od: Origin

Odpowiedz na adres: Origin

drugi w języku rosyjskim (po kliknięciu w Originie na przypomnienie) :

od: Origin

Odpowiedz na adres: Origin

oczywiście nie wchodziłem w rzadne załączniki ani w podane linki.

Mam nadzieje że nie klikałeś odnośnika do rejestracji z tego maila a tym bardziej nie wpisywałeś na stronie która się po tym pojawiła swojego loginu i hasła.To podstawowa metoda na wyłudzenie danych dostępowych.Dostajesz takiego lipnego maila który wygląda jak autentyczny, kieruje Cię na sfałszowaną stronę logowania gdzie się niby logujesz a tak naprawdę wysyłasz swoje dane dostępowe do złodzieja.Jeżeli tak było spróbuj jeszcze zanim jest za późno zmienić hasło bo niedługo nie będziesz już miał dostępu do konta.

Origin został już dawno zhakowany - cały świat o tym pisał i pisze a Ty klikasz :frowning:

Tutaj dla przykładu w języku angielskim

Rockcabbage wrote:

After having my account username and password posted (and updated) on a website that sells hacked Battlefield accounts, I’ve found myself very paranoid with Origins generally incompetent security service, which I say with all due respect.

Anyone have any insight on what to do? These problems are now occurring on my laptop, and several different anti-virus programs are coming up blank.

Anti-virus products rely upon people submitting samples before signatures can be developed and the nefarious code detected, if you downloaded something compiled just yesterday then it’ll remain undetected for quite a long time.

I would suggest making sure you’re Windows is updated, all your software (Firefox, Chrome, Flash plugins etc…) is also updated, all your passwords have been changed and are also different than your email password etc…

There’s only three ways they could be collecting your Origin password:

* Your email account registered with Origin

* Software you downloaded and executed on your machine

* By using the same password/email address elsewhere

Hope it helps

dmex

http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/8663618.page

I przez to “zalogowanie” podałeś im swoje dane rejestracyjne - typu mail/login i hasło.

Następnym razem o ile jeszcze uda Ci się odzyskać konto, nie wchodź na podejrzane linki, tylko jak coś na główną stronę Origin w celu zmiany hasła.

Teraz polecam zgłosić się do pomocy technicznej EA w celu odzyskania konta. Uprzedzam iż potrzebujesz do tego wszystkich danych które miałeś podczas zakładania konta czyli poprawnych danych osobowych, loginu hasła dobrze by było tez podać klucze do gier z pudełek zakupionych gier. Ea zawsze może Ci przywrócić konto z grami, ale musisz mieć wszystko to co napisałem powyżej.

od razu widać że dziwny mail. Ea nie ma aż podwójnych nazw adresów mailowych.

Może mało wyraźnie się wyraziłem ale:

Nie wchodziłem w żadne linki, odnośniki ani na żadne dziwne strony, próbowałem się logować bezpośrednio przez ikonę Orgina na moim pulpicie.

Końcówka z mego posta powyżej.

There’s only three ways they could be collecting your Origin password:

* Your email account registered with Origin

* Software you downloaded and executed on your machine

* By using the same password/email address elsewhere

Jak już pisałem Origin już dawno został zhakowany i poniżej masz tłumaczenie sekwencji -ta w języku angielskim powyżej-

Tłumaczenie

są trzy możliwości aby dobrać się do Twego konta nie tylko Origin.

1 - adres mailowy który rejestrowałeś z Origin

2 - inne softy - programy - jakie ściągałeś na kompa.

3 - wszędzie w powyższych wypadkach i nie tylko , może użyłeś tego samego hasła lub maila.

Rada :smiley: używaj rożnych maili i haseł. :twisted: nie śpią

Origin jest zhakowany wiec cokolwiek zrobisz,nawet rejestrując się z własnego konta i original Origin , utraciłeś kontrole nad Twym logowaniem w Origin.

Zmień hasło i maila na jakim się tam zalogowałeś.