Krasnal

Sciągnąłem i zainstalowałem krasnala. Jest to mój pierwszy kontakt z tym urządzeniem i mam problemy. Zainstalowałem w domyślnym katalogu bo wiem, że tak powinno być. Pióro jest zielone a sygnalizacja pokazuje czerwone (to podobno źle). Próbuje zainstalować JPORTAL2 ale nie wiem jaki host do bazy, nazwe bazy, haslo bazy i login do bazy podać. Wszystko co wpisuje jest źle. Może ktoś z uzytkowników powiedzieć mi co i jak lub gdze to jest napisane. Byłbym wdzięczny za konkretną i szybką odpowiedź !!

edit:

Gdy wpisuje:

localhost

root

krasnal

_jportal

wyskakuje

Baza danych.

Połączenie z bazą - Błąd

Wybranie bazy - Błąd

Wykonanie zapytań - Błąd

Plik konfiguracyjny

Zapis do pliku konfiguracyjnego - Ok

Serwer nie jest poprawnie włączony.

Masz NIS.

Nie wiem co to jest NIS! Jak to naprawić?

Norton Internet Security

I tak nie wiem jak to naprawić !!

(Mam nadzieje, że nie uznajesz tego za nabijanie :P)

prawoklik na ikonce krasnala obk zegara>>ustawienia>>httpd.conf>>około linijki 294 masz ServerName i ip wpisz tam swoje ip.

Wpisałem i nic. Wciąż to samo. Dane wpisuje:

localhost

root

krasnal

_jportal

im wyskakuje

Baza danych.

Połączenie z bazą - Błąd

Wybranie bazy - Błąd

Wykonanie zapytań - Błąd

Plik konfiguracyjny

Zapis do pliku konfiguracyjnego - Ok

Nie moge kursde choc raz miec wszystko ok :cry:

Musisz najpierw uruchomić krasnala i pod adresem http://twojeip/ powinna pokazac sie strona krasnala.

Wyłacz go i włącz ponownie.

Zainstalowałeś go na c???

Jest w katalogu domyślnym na ce w srv czy jak. Jak wpisalem tam ip to wylaczylem i wlaczylem, krasnala. I wciaz nie dziala z tym twoje ip to roie prawy, WWW, localhost i co!! NIC!! Jak mnie to wkurza. Czy tam się musi palic zielone światło!! Czy ja muszę nacsnac na swiatlla i w windows NT cos tam zainstalować?? !!

Edit: Tam gdzes pisze, że nie mozna znaleźć pliku winmysqladmin.hlp

O co biega??

Nie miałes wpisac “twoje ip” A ip które posiadasz.

Twoje ip które masz wpisac wysyłam ci na PW.

To ip które pokazuje sie na samej gozre gdy nacisne na piórko prawym? Wiem. Sprawdz to co dopisałem!

Dokładnie to. :slight_smile:

Przeinstaluj tego Krasnala.

Harry22 pytałem wczesniej czy masz Norton Internet Security. Na SB piszesz ze masz. Wiec odpowiedz. Jak masz to on jest przyczyną i wyłącz go na czas uruchamiania krasnala.