Krasnal

Ściągnąlem sobie nową wersję krasnala ale nie wiem w ogóle co trzeba z nim zrobić… Pomóżcie mi skonfigurować albo coś. Bo mam problem z założeniem forum wyskakuje mi coś takiego:Could not connect to the database.

Can’t connect to local MySQL server through socket ‘/var/run/mysqld/mysqld.sock’ (2) Jak się zakłąda forum to co trzeba wpisać w konfiguracji bazy danych?? phpBB by Przemo : Critical Error

Jak się zakłąda forum to co trzeba wpisać w konfiguracji bazy danych??

Prosze o pomoc bo w ogóle nie wiem o co w tym biega. Czytałem http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=20820 ale tam nic nie pisze o bazie mysql jak ją trzeba skonfigurowac czy coś… HELP ME

wejdz na oficjalna strone phpbb by przemo i tam masz wszystko opisane

No i robię tak jak jest tam napisane ale cały czas mi wyskakuje:

phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.

Can’t connect to local MySQL server through socket ‘/var/run/mysqld/mysqld.sock’ (2)

Czyli co mam źle wpisane czy co??

w phpBB2 wpisuje się link do bazy danych "localhost "

Acha jeszcze jedno wydaje mi sie dziwne. Nie mam do uzupełnienia: Wybierz metodę instalacji. Czemu?

Nie przejmuj się tym, zawsze tak jest. Wybierz “instalacja”

Dzięki pitiunited.

Ale teraz kolejny błąd mi wyskakuje… przy logowaniu admian (a z pewnościa i innych użytkowników) wyskakuje mi: Nie znaleziono obiektu!

Nie znaleziono żądanego URLa na tym serwerze.

Odnośnik na referującej stronie wydaje się być nieprawidłowy lub nieaktualny. Poinformuj autora tej strony o problemie.

Error 404

60free.ovh.org

Sat Dec 31 14:45:30 2005

O co znowu z tym chodzi?

Dla adminna:

login to: root

haslo to: krasnal

Kurde teraz próbuję się zalogować nowym użytkownikiem ale nie dostaję maila żeby aktywowac konto. :?

Skonfiguruj sobie maile. :slight_smile:

Na forum wpisz adres smtp. :slight_smile:

czyli? :frowning:

W PA w głównych ustawieniach masz smtp. Wpisz adres serwera hasło itd co uzywasz.

no to wpisałęm

ADRES SERWERA: smtp.60free.ovh.org

UZYTKOWNIK: [tu ma byc taki jaki jest w adresie??]

no i hasło to chyba nie mam.

Ale mail dalej nie doszedł :frowning:

oj smtp to nie tak ovh.org nieobsluguje wysylania maili przez php, musisz zalozyc sobie jakies konto pocztowe, np na http://www.wp.pl wtedy jako serwer smtp podajesz smtp.wp.pl a jako uzytkownik login z wp.pl i jako haslo haslo dostepowe na skrzynke, analogicznie w przypadku innego serwisu

Yellen dokładnie jak mówi Airborn. Chodzi o zewnetrzny mail.

Acha no to juz założyłem i co to tak automatycznie będzie wysyłać?

Acha i jeszcze jedno. Wyskakuje mi przy logowaniu i przy wylogowywaniu takei coś:

I o co chodzi?