Krata dzwiękowa i głosniki 5.1

Witam.Mam problem z głośnikami a raczej z kartą dźwiękową.

Kartę mam zintegrowaną RealTek ALC850. (8 kanałowa)

Otóż po zakupie głośników okazało się iż jedno z wejść jest spalone no po prostu nie działa…Dwa głośniki tylne podłączone i grają centralny gra subwoofer gra no ale najważniejsze przednie nie grają.Ponieważ to wejście jest właśnie “walnięte”(kolor zielony).Miałem wcześniej 2 głośniki wolno stojące i nie było z tym problemy gdyż podmieniłem wejścia lecz tym razem tak się nie da bo na przednie głośniki jest tylko to zielone wejście.

Co mogę z tym fantem zrobić może da się w jakiś sposób podmienić np wejście niebieskie tak aby robiło za wejście na głośniki przednie bo mogę je ustawić tylko jako głośniki tylne , mikrofon i wyjście na głośniki. Może jest jakaś przejściówka bo akurat to najważniejsze się spaliło.A może jest jakiś program to tego.Myślę że coś poradzicie bo ja nie wiem co mam zrobić.

Próbowałem na różne sposoby (zamiana wejść itd.) no i jak ustawie że mam

2 głośniki czyi jak by oszukam bo powinienem zaznaczyć 6 to grają wszystkie oprócz centralnego.“tak źle i tak nie dobrze”

Z tego co piszesz wynika że wiedziałeś że masz uszkodzoną kartę jeszcze przed zakupem głośników 5.1 a nie po ich zakupie,trzeba było pomyśleć szybciej może miałeś jeszcze płytę na gwarancji to by Ci wymienili.Pozostaje Ci chyba tylko kupno osobnej karty dźwiękowej.

Jeśli samo wejście jest zwalone to możesz kupić jakąś nowszą obudowe, z możliwością podłączenia Audio

Przynajmniej ja nie widze sensu bawienia się w przerabianie wejscia… :x

Teraz za 80 PLN możesz mieć przyzwoitą dzwiękową np SB