Krecenie procka na BOXie

Witam. Mam zamiar krecic C2D E7400 z 2.8 na jakies 3.2-3.3 GHz. Wystarczy zmiana samego FSB w Biosie , bez ruszania napiecia. Mysle ze ta predkosc bedzie mozliwa na taktowaniu fsb 310-315 , a z tego co wiem E7400 zmienia napiecie przy fsb 333 czyli 3.5GHz. Problem w tym ze chlodzenie BOX i temp w stresie dzis siegaly pod 60 C. Byc moze i cos kolo 62 C , nie monitorowalem podczas obciazenia tylko przy wylaczeniu gry , po ok 2-3min. Nastepny problem to zasilka “tykajaca bomba” i-Box “500” W. Co prawda tyka z rok , i zawsze kasa sie rozplywala , lecz narazie napiecia trzyma. Z drugiej strony napiecia ruszal nie bede tylko same fsb w gore tak jak mowilem do 310-315 wiec i zasilka wydaje ze nie bedzie mocniej obciazona. Nastepnie nie wiem jak pasta termoprzewodzaca tez z rok nie wymieniana , a za bardzo rozkrecac nie chce bo stoi na gwarancji… Kolejny problem nie wiem co z Pamiatkami… Jadac w gore z fsb , zwiekszac i zegar na ramach , czy wrecz odwrotnie ? Zeby to stabilne bylo , Pamiatki to GeIL 2GBx2 800MHz CL5 , z miedzianymi radiatorkami. Osobiscie wolalbym nie obnizac ich na dol , zreszta nie ma za bardzo z czego. A nie wydaje mi sie zeby bylo mozliwe krecenie fsb procka bez ruszania czegokolwiek na ramach. Podsumowujac

problemy

BOX na procku

roczna pasta termoprzewodzaca

zasilka i boxa 500w

Chcialbym dokladnie dowiedziec sie czy jest sens krecic , przy takich problemach (jak mowie proc na gwarancji) , jezeli tak to jak. No i czy istnieje mozliwosc krecenia proca na to fsb 310-310 z 266 bez ruszania czegokolwiek na ramach(napiecia, zegara itd)

Reszta podzespolow

-mobo msi p45 neo-fr

-gainward 9600gt 512ddr3

-seagate 500gb 7200rpm

zasilka , chlodznie proca i ramy wyzej.

Dzieki i pozdrawiam

Nie dotykaj się do niczego na tym ‘zasilaczu’ , bo to nie zasilacz tylko krzak. i-box i codegeny to chyba najgorsze co może być. To on Cię właśnie będzie ograniczał najbardziej i może powodować błędy nawet przy podkręceniu 200-300MHZ. A ‘500’ WAT ma on tylko na naklejce. Zapotrzebowanie procesora na energię wzrośnie znacznie na tym pentiumie. Reasumując : Masz za dobrego kompa żeby podkręcać go na tym zasilaczu, bo on TERAZ i tak ledwo oddycha.

Tak wlasnie myslalem , siedzi bo siedzi , a bardziej tyka , ale trzeba sie przmierzyc do jakiegosc bq czy ocz. Z drugiej strony wymieni sie ten “zasilacz” to i dokupie chlodzenie odrazu i podusze go bardziej. E7400 sie idealnie kreci , tez trzeba w koncu cos odlozyc i sie za to zabrac. Dzieki Cyba i tak jak czulem trzeba sie z O/C wstrzymac i zabrac po wymiania zasilki i coolera.