Kres życia dysku twardego?

Witam mój problem polega na sytuacji gdzie krótkim czasie użytkowania system zawiesza się co kilka minut odpuszcza i znowu to samo lub zawiesza się zupełnie a po restarcie pojawia się komunikat ‘’ A disk read error occurred ‘’ czy jest to koniec dysku czy problem do rozwiązania? Z góry dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Prawdopodobnie na dysku znajdują się Bad sektory w liczbie mnogiej uzyj np HDD-Regenerator lub HDAT2 są dostępne w sieci z legalnych źródeł w wersjach demo i napisz ile tego jest.

Na razie sprawdź tylko dysk twardy, najłatwiej będzie programem HDTune (test smart i powierzchni dysku z odznaczoną opcją Quick…). Z HDD-Regenerator-em wstrzymaj się z takiego powodu:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic939301.html

Spróbuj jeszcze odłączyć i podłączyć kable od dysku. Przy płycie głównej również. Ostatnio w pracy szukałem przyczyny takich zachowań komputera i winne były kable. Ja podejrzewałem dysk lub grzejący się chipset.

Podobne problemy miałem ze swoim na sata. Winny był zasilacz - po przełączeniu przejściówki na inną linię (na inny wtyk) wszystko ustąpiło. Możesz też sprawdzić, miernikiem czy zasilacz daje dobre napięcie.

Wszystko sprawdziłem po kilka razy specjalnymi programami min. tymi które poleciliście jak również uruchomiłem scandisk-a oraz derfagmentator ale nic to nie dało, po prostu żadnych efektów. I jeśli rzeczywiście to wina zasilacza to się załamie :slight_smile: ponieważ jakiś pół roku temu kupiłem nowy (porządny i drogi żeby nie było). To już żeby nie zakładać nowego posta jaki byście ewentualnie poradzili zasilacz (wiem że dobry jest CHIEFTEC ale może są też inne dobre firmy, czekam na rady z góry dzięki :slight_smile:

Spróbuj może podłączyć dysk do innego wyjścia zasilacza. Ja tam swojego nie wymieniałem, tylko mam jedno wyjście wyłączone z użytku. :slight_smile: Ostatecznie możesz dać twardziela jakiemuś znajomemu do testowania. Wtedy z całą pewnością stwierdzisz czy to jego wina, czy jakiegoś innego podzespołu.

Spróbuj zamienić taśmy(od dysku i napędu) które idą na płytę główną(możliwe że coś z nią jest).

Co do zasilaczy-> http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najlepsze-i-najgorsze-firmy-t13020.html