Kreska na ekranie monitora Samsung SyncMaster B2330


(Laaqueel) #1

Mam monitor Samsung SyncMaster B2330 i po wymianie karty graficznej na nową, po około godzinie pracy/gry zaczęła mi się pojawiać na ekranie pozioma kreska dzieląca ekran na 2 części.

Zrzutu ekranu nie da się zrobić tak, by pokazać tą usterkę (zawsze screen wychodzi idealny), więc zrobiłam zdjęcie telefonem (wybaczcie słabą jakość).

Jak widać, przy przesuwaniu okien, okno folderu jest podzielone na dwie części. Nie wiem czego to jest wina. Monitora? Karty graficznej? Zasilacza?

Podaję info sprzętu, jaki mam:

Karta graficzna: Radeon HD 7900 GHz Edition (wiek: 9 dni)

Zasilacz: Corsair CMPSU-1000HXXEU - 1000W (wiek: 3,5 roku)

Monitor: Samsung SyncMaster B2330 (wiek: 10 miesięcy)


(Kkoksu1100) #2

-taki objaw -to raczej monitor,-ale weż podłącz monitor do innego komputera…-będzie pewność…


(Laaqueel) #3

Wygląda na to, że to nie jest wina monitora (tak na 90%). Karty graficznej i zasilacza też nie. Po podłączeniu mojego monitora do innego kompa z taką samą kartą graficzną, po 3 godzinach intensywnej gry, monitorowi nic się nie dzieje. Gdy podłączyłam do mojego kompa inny monitor i telewizor, też wszystko śmiga aż miło. Zaczynam wierzyć w to, że mój komputer/monitor też jest kobietą i robi mi na złość -.-


(Werniks) #4

Spróbuj podłączyć monitor do komputera przy użyciu innego kabla (DV-I, VGA, HDMI - nie wiem jakiego normalnie używasz). Jeśli korzystasz z przejściówki VGA (D-SUB)/DV-I to ona też może być przyczyną problemu.