Kreska na monitorze

(Gf6) #1

Ponieważ nie ma odpowiedniego działu, piszę tu. Dzisiaj rano pojawiła mi się różowa kreska na monitorze. Przy kolorze tła zmienia kolor, np. na niebieski. Wchodzi to na menu Start, na okno UCA, na wszystko. Monitor BenQ 19 cali. Jakby coś - mam jeden uszkodzony piksel od momentu kupna. Co robić?

(Piotrkijak) #2

Monitor na śmietnik, albo do reklamacji. Najprawdopodobniej są to wypalone piksele.

(jaru_r) #3

Możesz spróbować wciskać paznokciem ekran na tej linii, w której leżą "zawieszone" pixele. Dość mocno, ale z wyczuciem. Czasami pomaga - mnie się tak udało naprawić świecący ciągle pixel w monitorze i kilka w telefonie.

Poza tym, jeśli masz monitor przypadkiem jeszcze na gwarancji, to dowiedz się, jak wygląda w niej zapis dot. matrycy - najczęściej jednego lub kilkunastu wadliwych pikseli rozsianych ko całej powierzchni, gwarancja nie obejmuje, ale większe skupisko na małej powierzchni często uprawnia do reklamowania monitora.

(Gf6) #4

Zacząłem to robić - nim zabrakło prądu, to część, którą przyciskałem zrobiła się niebieska.

(Piotrkijak) #5

W takim razie spróbuj go reklamować, a jak nie to tak jak pisałem, monitor do wywalenia, ewentualnie możesz spróbować sprzedać go jako uszkodzony.

(Gf6) #6

Nie zareklamuję go (kupiłem monitor w październiku 2007), nowego nie zamierzam kupić. Muszę się przyzwyczaić.

-- Dodane 11.04.2010 (N) 10:13 --

Dzisiaj kreska dwukrotnie się wydłużyła.