Kreślenie wykresów oraz skompikowanych równań matematycznych

(Arizona) #1

Otóż poszukuję dwóch programików.

1) Jeden do kreślenia wykresów (opcja w Excelu jest bardzo prymitywna, potrzebne mi jest coś bardziej dokładnego)

2) Drugi ma służyć do zapisywania skomplikowaych równań matematycznych.

Z góry dziękuję za pomoc w znalezieniu takowych programików.

(Monczkin) #2

Arizona proszę poprawić błędy - na forum używamy polskiej pisowni,

(Akira3179082) #3

2) Poczytaj troche o "Tex" lub "LaTeX" w nim możesz łatwo takie coś zrobić.

(Airborn) #4

LaTeX jest rewelacyjny, ale zapis skomplikowanych wyrażeń może okazać się skomplikowana, może edytor równań w MS Word Ci wystarczy?

(Arizona) #5

Airborn a skąd go mogę sciągnąć ??

(Airborn) #6

Skąd możesz ściągnąć Word'a? z półki w sklepie, natomiast sam edytor równań jest zawarty w programie, kliknij na dowolnym pasku adresowym, wybierz dostosuj, polecenia, wstaw, edytor równań (ikonka -> pierwiastek z alfa)

(Arizona) #7

Po prostu niewiedziałem, że chodzi Ci o ten edytor równań w WORDZIE :slight_smile:

A "ściągnięty" z półki w sklepie jest juz dawno temu :slight_smile:

A poza tym, ten z Worda ma za mało funkcji ;/

Ale nic, trzeba będzie sobie poradzić.....

Gorzej będzie z kreśleniem funkcji .....

(Airborn) #8

a możesz powiedzieć czego Ci brakuje?

(Arizona) #9

Airborn np. całki po krzywej zamknietej (zwiazanej z Tw. Greena)

(Apexx) #10

moze MathCAD? co prawda nie zaglebialem sie w niego i nie wiem czy by ci odpowiadal, ale moze spasuje :slight_smile:

(Airborn) #11

ja tam nie widze żadnego problemu z zapisywaniem całek po krzywych otwartych czy zamkniętych zarówno dla jednej dwóch czy trzech zmiennych

(Arizona) #12

Airborn ale nie ma takiej całki :slight_smile: ta calka inaczej wyglada niż zwykla całka i w Wordzie jej nie ma ;/

(system) #13

Nie wiem, czy o to ci chodzi, ale na vortalu jest taki program fngraph - rysuje wykres funkcji po wpisaniu wzoru.

(Airborn) #14

Arizona oświeć mnie proszę jak wygląda taka "inna" całka, przejrzałem wszystkie wersje językowe, odkurzyłem zeszyt z analizy i o dziwo całka wygląda na całkiem normalną...

(Arizona) #15

Airborn nie mówię, że ta całka się jakoś bardzo różni :slight_smile:

Otóż, wygląda ona tak, że na środku "zwykłej" całki jest okrąg :slight_smile:

I wlaśnie np. takiego symbolu potrzebuję :slight_smile:

(Airborn) #16

echhh, więc zobacz jeszcze raz, całka taka nazywa się całką po krzywej zamkniętej i jest ona dostępna w edytorze równań w wordzie

(Arizona) #17

Airborn gdzie moje oczy ;/ masz racje :slight_smile:

(Bukosss) #18

Arizona a czy nie możesz użyć w Wordzie: Wstaw->obiekt->Microsoft Equation 3.0? Tam takowa całka się znajduje.

Co do wykresów, to nie wiem czy excel jest prymitywny, raczej nie, możesz użyć doskonałego programu stąd: http://www.pigeon.prv.pl/

(Arizona) #19

Juz sciagnalem odpowiednie programy.

Dziekuje za propozycje, bardzo mi pomogly.

Teraz tylko musze napisac prace. :wink:

EDIT:

Otoż 1 wykres musze zrobic w Excelu.

Za bardzo nie wiem jak sie do tego zabrać.

Mam zrobic wykres na ktorym beda 3 proste np y=2x, y=-2x i np y=3x

Przy tworzeniu 1 wykresu prostej np y=2x, (najpierw tworze tabelke w Excelu a potem zaznaczam ja i daje "tworz wykres"),

Jak zrobic zeby te 3 proste byly na 1 wykresie ?? (na podstawie wypisanych tabelek z xi y)..

Mam nadzieje, ze dobrze wytlumaczylem o co mi chodzi.....

z gory dzieki za podpowiedz..