Kropki i kreski na monitorze laptopa Dell


(Arisz1) #1

Witam mam taki problem ze w laptopie Dell C840 po paru minutach zaczynają się robić na całym ekranie monitora takie kolorowe kropki i kreski i nie widać już wyraźnie nic, jak go uruchomię ponownie to od razu zaraz na starcie już widać wiec chyba to nie wina systemu bo nawet jest po formacie i świeżo zainstalowany system XP. Ten problem znika tylko jak laptop postoi parę godzin wyłączony ale po paru minutach znów wraca.

Wie ktoś co to może być?

Dodaje tu screen'a z CPUID HWMonitor: http://img294.imageshack.us/img294/7191/image3wr.jpg

A tu parę zdjęć ekranu jak wygląda: http://img97.imageshack.us/img97/628/img1254sm.jpg http://img62.imageshack.us/img62/3976/img1253o.jpg

a Tu krótki filmik w formacie mp4 tylko 6MB: http://img36.imageshack.us/img36/2254/mvi1257.mp4


(goomish) #2

Jesteś pewien, że ostatnio nie było jakiejś imprezy i nikt nie zalał lapka piwem? :-). To żart oczywiście, ale dla mnie wygląda to ewidentnie na uszkodzoną lub też po prostu kończącą się matrycę. Ten model Dell'a już trochę jest na rynku, może to po prostu starość? :slight_smile:


(Darekwsse) #3

Jak dla mnie to uszkodzony układ graficzny

np. od przegrzania

-- Dodane 16.02.2010 (Wt) 13:17 --

po obejrzeniu filmu

podtrzymuje

Gwarancja-Serwis


(Arisz1) #4

Gwarancji nie ma. laptop sprowadzony z USA no i nowy nie jest. Jakbym wiedział co jest zepsute to części bym zamówił z USA a tak to nie wiadomo co.


(corrtez) #5

Spróbuj podláczyc laptop do zewnetrznego monitora. Jesli na drugim monitorze obraz bedzie ok, to jest to uszkodzona matryca na laptopie. Jesli kropki i kreski bedá tez na zewnetrznym monitorze to jest to wada karty graf. :slight_smile:


(Arisz1) #6

Wyczyściłem laptopa z kurzu, podłączyłem do zewnętrznego monitora, sklonowałem obraz i były te kreski i kropki na jednym i drugim monitorze, wiec chyba matryca jest w porządku. Jest jakiś sposób żeby się upewnić ze to karta graficzna jest uszkodzona? Jakimś programem.


(corrtez) #7

:google:

Tu masz pierwszy link do kart ATI:

http://www.majorgeeks.com/download.php?det=4109

A tu kolejny:

http://freestone-group.com/video-card-s ... y-test.htm

I jeszcze jeden:

http://www.daionet.gr.jp/~masa/rthdribl/

:slight_smile: