Kropki na filmach w Windowsie - GeForce 3 Ti 200

(Luki_2) #1

Więc tak…

Mam problem, podczas odtwarzania filmu na Windowsie, czy to format RMVB, czy zwykły AVI mam kolorowe kropki - czerwone i niebieskie.

Zauważyłem też, że na Linuxie nie ma tego problemu, filmy są ok.

Możliwe, że coś z procesorem, ponieważ jego temperatura jest dość wysoka, nie mal że sięga temperatury " awaryjnej " … no ale skoro na Linuxie ten problem nie występuje.

Może być coś z systemem ? Może ktoś zasugeruje jakieś rozwiązanie, które może okazać się dobre ?

Procesor podkręcałem, ale to raczej nie wina podkręcania, skoro, powtarzam - na Linuxie jest wszystko w porządku. Oczywiście jak zauważyłem ten problem, wróciłem do pierwotnego taktowania, ale to nic nie dało.

W grach ten problem nie występuje.

(Mariosti*) #2

Obniż taktowanie ramu karty graficznej.

(Kabuto1378) #3

jakie procesor, jakie temp.?

odinstaluj kodeki adio-video i zainstaluj paczkę kodeków K-Lite full+KMPlayer.

(Luki_2) #4

Procesor 500MHz Celeron Intel, 256Mb RAM.

Temperatura to około 60 stopni, czasem 65. Temperatura awaryjna to 70 stopni.

K-Lite nic nie pomógł, po za tym zawiera te same kodeki których ja używam ( FFDShow ) .

(Kabuto1378) #5

spróbuj KMPlayer ma zdaje się własne kodeki.

Zainstaluj DirectX 9

zobacz różne ustawienia przyśpieszania sprzętowego karty graficznej prawy klik -właściwości -ustawienia -zaawansowane.

cooler procesora wyczyść z kurzu, najlepiej jakbyś go zdjął i na nowo nałożył pastę termoprzewodzącą. to samo z coolerem karty graficznej. Z tyłu obudowy doczep wentyl tak by wywiewał z wnętrza powietrze.

(Luki_2) #6

Ze zmianą przyspieszenia nic nie dało, wziąłem najmniejsze ale kropki dalej były.

Komuś pomogło zrestartowanie ustawień biosa - tak zrobiłem, też nic nie dało.

Nie sprawdzałem jedynie działania przy niepodkręconym procesorze ( procesor ma oryginalnie około 400MHz ).

Instalowałem różne sterowniki nVidii.

Jeżeli obniżenie magistrali do standardowej zadziała, to wole przywrócić jej ustawienie do tej nadtaktowanej

i oglądać filmy pod Linuxem. Problem występuje tylko z filmami i tylko na Windowsie, w grach jest

wszystko w porządku i wszędzie indziej również.

Ewentualnie później pobawię się w czyszczenie coolerów.

Aha - nie mam coolera do karty graficznej, a jedynie radiator.