Krótka ciagła linia na ekranie laptopa

Witam! Od kilku dni na ekranie laptopa Lenovo z Win XP Prof. pokazała sie krótka niebieska linia jak na zdjęciu. http://i53.tinypic.com/b8n691.jpg Żeby była dobrze widoczna pokazuję ją w oknie GG. Jej dlugość na ekranie to ok. 10 cm i znajduje sie mniej więcej w połowie ekranu.Jest widoczna na pulpicie w programach, natomiast po uruchomieniu gier linia znika.Nie pomaga restart laptopa,zmiana rozdzielczości ani zmiana tapety. Może ktoś wie co z tym fantem zrobić. Proszę o pomoc bo laptop nie mój a chcialbym pomóc kobiecie.Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

Próbowałeś przeinstalować sterowniki?

Nie mam bezpośredniego dostępu do tego laptopa,tylko przez TeamViewera. Posiadaczka laptopa jest zbyt “zielona” by podołać zadaniu, a boję się,że po ingerowaniu, na odległość, w sterowniki może być problem.Dzięki,może inne sugestie.

Niech sobie sprawdzi najpierw czy to nie są zatrzymane piksele tym programem http://www.dataproductservices.com/dpt - jest prosty w obsłudze, nie wymaga instalacji, zawiera też narzędzie do wybudzania pikseli.