Krytyczna temperatura CPU 87stopni (w laptopie)

Witam. Mam laptopa od 1 roku. Jest to ASUS A6kM-Q011 (Mobile AMD Sempron 3000+, 512Ram, GeForce Go7300). gdy laptop był nowy podczas grania osiągał 65 stopni, a potem stopniowo temperatura wzrastała. Teraz podczas grania osiąga 87 stopni. I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to że po 10 minutach grania w bardziej wymagających grach wybija 87s. i wydajność spada do min (nie jestem pewien czy ona spada, lecz po wyjściu z gry jest nadal procek pracuje 100%, w menedżerze zadań pisze że system wszystko bierze) wtedy już tylko pomaga restart, który i tak nie przegiega w 100% sprawnie (trwa zamykanie systemu, a potem tylko czarny ekran i nic się nie dzieje, wyłączam go wtedy ręcznie - 5 sec. przytrzymuję przycisk włącznika) po włączeniu wszystko jest ok… Temperatura w stanie spoczynku sięga ok. 65 - 68 stopni. co do wentylatora działa ok. podczas stresu sięga do 5500rpm a normalnie 4800rpm. Laptop jest na gwarancji więc nie bawię się w zadne rozkręcanie itp. może można jakoś obniżyć wydajność procka. Albo coś w tym stylu. Mam zamiar prędzej czy później oddać go do gwarancji z innych usterek, ale do tego czasu chciałbym coś tym opisanym problemem zdziałać. Bardzo Serdzecznie Pozdrawiam wszystkich, a także życzę wesołech Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Z góry dzięki :smiley:

Serwis,ewentualnie sprawdź otwory wentylacyjne w obudowie.