Krytyczne Luki w Windowsie;/ pomozcie:)

Witam serdecznie, jestem tu nowy wiec jak zrobie cos zle to nie bijcie:)

otoz zaczal pojawiac mi sie komunikat:

Staralem sie postepowac zgodnie z tym, jakie rady dostawaly osoby ktore mialy podobny problem przede mna.Niestety u mnie to nie pomaga, zawsze winalert i rpcc.dll wracaja chociaz je usuwam. Dlatego wklejam tutaj swoje logi:

bede wdzieczny za wszelka pomoc:) pozdrawiam

Ściągasz GMERA

W zakładke CMD -> CMD wklej:

Klikasz Uruchom

W HJT zaznaczasz wpisy i klikasz na dole “Fix checked” :

Potem dajesz nowe logi :slight_smile:

hmm jak wlaczylem gmera , wszedlem w to cmd i wkleilem do pierwszego okna to co bylo napisaneto zamknelo wszystkie programy a pozniej zaczely bledy wyskakiwac, ze tego nie mozna usunac, tego tez no i kapa:(

Spokojnie - są inne sposobny niż Gmer :slight_smile:

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżki:

C:\WINDOWS\system32\rpcc.dll

C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\Uninstall.exe

C:\WINDOWS\system32\winalert.exe

po wklejeniu każdej ścieżki z osobna klikasz na czerwonego iksa, a dopiero po wklejeniu ostatniej zgadzasz się na restart.

Potem kasujesz z dysku foldery zaznaczone na czerwono, a wpisy w hjt. Oczywiście wszystko robisz w trybie awaryjnym.

Po wykonaniu dajesz nowy log z HijackThis plus z SilentRunners. Jeżeli podczas uruchamiania silenta pokaże się jakiś błąd to proszę podać jego dokładną treść.

jeszcze raz powoli zastosowalem sie do rad Joan i Adama i poki co problem chyba zniknal. Wielkie DZIEKI:) ale dla pewnosci podaje jeszcze logi z hj i silent:

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz:) /soq

usuń wpisy HJT

Jest już Ok

a teraz?:slight_smile:

pozdr:)

Przeskanuj ten plik: C:\WINDOWS\system32\ windhcp.exe na stronie: http://virusscan.jotti.org/

Pokaż jakie są wyniki. Jeżeli wyjdzie na to, że syf, to usuń ten plik i wróć z nowymi logami :slight_smile:

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

wszystko zrobione zgodnie ze wskazowkami:) kolejne logi:

ten fix.reg tez dodany:)mozna go teraz usunac? czy zostawic go na dysku?

edit: aha, tamten windhcp.exe okazal sie syfem jakims i go usunalem

Zafiksować w HJT.

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Starego fixa, jak i tego po zastosowaniu możesz usunąć.

:slight_smile:

a teraz?:slight_smile:

Jest ok.

Możesz zajrzeć: Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP.

dzieki serdeczne za wsyztskie porady, pozdrawiam!

Złączono Posta : 03.12.2006 (Nie) 23:02

tymczasem pojawil sie kolejny problem, wszedlem na ta strone ktora podal Adam i zainstalowalem ta szczepionke G DATA, chociaz mialem wczesniej zainstalowanego Avasta. no i teraz komputer zaczal mi glupiec, przy wlaczaniu pojawia sie pulpit, ale po momencie myszka juz tylko jezdzi, ale nic nie zaznacza, ogolnie wszytsko sie zawiesza. w trybie awaryjnym odinstalowalem najpierw Avasta, pozniej chcialem to G DATA i sie nie da. wyskakuja jakies bledy. nie wiem w sumie co robic;/ przede wszystkim chcialbym usunac ten g data z kompa, ale nie wiem jak,. jest jakis sposob zeby go wywalic choc nie chce sie normalnie odinstalowac?

soq proszę poprawić błędy - na forum używamy polskiej pisowni.