Krytyczny błąd systemu

2 raz w ciągu kilku dni pojawił mi sie niebieski ekran, czyli krytyczny błąd systemu… Zaczne może od tego że jakiś miesiąc temu miałem juz ten problem… miałem 2 dyski spięte w raid… po 3 razie jak mi sie pojawił “niebieski” ekran juz nie udało mi sie odpalic komputera, za każdym razem przy ładowaniu windowsa było niebieskie mignięcie i komputer sie restartował i tak w kółko… oddałem kompa do naprawy, ale nie udało im sie uratować tego co było na dyskach, za każdym razem gdy chcieli zainstalowac nowy system wyskakiwało im niebieskie okno i restart… powiedzieli mi że raid sie popsuł i jedyna rada to rozpiąć raid, sformatować oba dyski i postawić nowy system już bez raidu… nie miałem wyjścia, zgodziłem się, 300giga moich plków przeszło do historii… tak więc postawili mi nowy system, na dyskach juz bez raida… wszystko chodziło już wolniej ale chodziło, a to było dla mnie najważniejsze… chodziło aż do teraz… po raz drugi pojawił mi się niebieski ekran, i obawiam się żeby po trzecim razie nie wystąpiło to samo co wtedy… mam amd x2 dual core 4600+, 2 gb ramu, dyski 2 x 250gb samsunga, karte graf gf 7600gt, karta dzwiekowa, telewizyjna… nie mam pojęcia w jaki sposób ustalić co się dzieje?? wydaje mi się że to któryś z podzespołow sie przegrzewa i szwankuje, ale nie mam pojecia czym to sprawdzić, gdzie szukać jakichś rapotów o błędach i od czego zacząć… może ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak znaleźdź przyczynę problemu??

dodam jeszcze że obie sytuacje wystąpiły podczas gry w cod4

a wcześniej jak miałem ten problem to wystepowały w przypadku gdy mialem włączonych kilka programów i odpalałem następny: raz włączałem gg, raz włączałem mozille

musisz podać kod błędu oraz ewentualnie pliki które go wywołały.

problem zwykle powodują sterowniki lub uszkodzony sprzęt.

gdzie znajdę kody błędów??

wtedy gdy występują (niebieski ekran), możesz też spojrzeć w logach systemowych. panel sterowania, narzędzia administratorskie, podgląd zdarzeń gałąź System.

Model DCOM odebrał błąd „Baza danych usługi jest zablokowana. ” podczas próby uruchomienia usługi netman z argumentami „” w celu uruchomienia serwera:

{BA126AE5-2166-11D1-B1D0-00805FC1270E}

źródło: DCOM

identyfikator zdarzenia: 10005

ten błąd nie jest groźny.

ale to przez ten błąd wyskakuje mi ten niebieski ekran?? można go jakoś usunąć??

źle podałem to chyba właściwa informacja…

Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x000000fe (0x00000005, 0x89a060e0, 0x10de036c, 0x895db180). Zrzut zapisano w: C:\WINDOWS\Minidump\Mini011208-01.dmp.

Komunikat o błędzie 0x000000FE w warunkach dużego obciążenia dysków twardych USB 2.0

Symptomy

Gdy komputer z systemem Windows XP uzyskuje dostęp do dysków twardych USB 2.0 w warunkach dużego obciążenia, może pojawić się komunikat o błędzie 0xFE podobny do następującego:

Przyczyna

To zachowanie występuje, ponieważ dwa wątki jądra NT próbują uruchomić operację We/Wy na tym samym pakiecie.

Rozwiązanie

Firma Microsoft udostępnia już obsługiwaną poprawkę, lecz przeznaczoną tylko do rozwiązania problemu opisanego w tym artykule. Powinna być stosowana tylko na komputerach, w których ten problem występuje. Poprawka może być wciąż w fazie testowania. Jeżeli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca poczekanie na następny dodatek Service Pack dla systemu Windows XP zawierający tę poprawkę.

te informacje znalazłem na temat tego błędu… tak więc oznacza to że moje dyski są zbyt obciążone podczas gry w cod4?? ewentualnie co moge zrobić żeby odciążyć te dyski?? zmienić kartę graficzną na mocniejszą??

masz dyski jakieś na usb ??

w kompie nie mam… 2 twardziele podpięte przez SATA

zaaktualizuj bios do płyty głównej oraz sterowniki do RAID.

znalazłem również raport z pierwszego razu gdy się pojawił niebieski ekran

Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x1000008e (0xc0000005, 0x8050c02a, 0xa8f3795c, 0x00000000). Zrzut zapisano w: C:\WINDOWS\Minidump\Mini122107-01.dmp.

poczytaj :

http://www.google.pl/search?q=0x1000008 … =firefox-a