Krzaczki -=A=- Napisy do Filmów

Witam. Mam taki oto problem.

Korzystam z WinXP (ver. Angielska) – chce sobie oglądać filmy z Polskimi napisami ale – zamiast polskich znaków robią mi się krzaczki. Teraz mam w Panelu Sterowania “Regional & Language Options” jednak kiedy zaczynam tam grzebać system mi się sypie…

Czy jest jakaś inna możliwość (oprócz instalowania polskiego systemu) która rozwiąże mój problem.

Thx za info.

Pozdrawiam.

A jaki odtwarzacz, oraz z jakich korzystasz kodeków bo to one są odpowiedzialne za prawidłowośc wyświetlanych napisów.

All Player v2.2 - kodeki downloadowane z LiveUpdate tegoż programu …

Sprawdz czy wszytsko dobrze jest wyswietlane w opcjach programu (Napisy).

Najlepiej wklej screena z jego zawartości albo sam pozmieniaj ustawienia.

Masz taki problem tylko z jednymi napisami czy jescze z jakimiś :?

wszystkie polskie napisy (znaki) mi się krzaczą :?

Tak jak mówiłem wklej screena z ustawien:

Parametry programu-Napisy

Oj, nie chce mi się robić screen’a - niema tam wiele opcji, najważniejsza jest czcionka która obsługuje Polskie Znaki - i jest nią “Arial Black”, niestety wydaje mi się że nie ustawienia programu są przyczyną a versja Systemu :confused:

Nie, wresja jezykowa systemu nie ma najmniejszego wpływu na jakoś wyswietlanych w filmie napisów, ja mogę jakoś wyswietlać napisy po Angielsku, Niemiecku itp…

No tak ale tu chodzi o kodowanie chyba, bez niego nie będzie polskich znaków tylko krzaczki, jeśli system jest Angielski wydaje mi się że ma ustawione inne kodowanie, stąd problem z wyświetlaniem …

Oczywiście “nie znam się na tym” a to co pisze to jedynie moje przypuszczenia.

Masz rację, mój bład system z zainstalowanym innym jezykiem będzie miał problem z wyswietleniem znaków polskich:

Ż,Ó,Ż,Ą,Ę itp…

Przeoraszam za niepotrzebne wporowadzanie w błąd, fatktycznie nic na to nie da się poradzić zostaje zmiania jezyku systemu.

ok no problem - niestety przy zmianie jezyka (kodowania) w Regional & Language Options, system mi sie zaczyna sypac :confused:

Z tego co się oriętuje w sieci mozna znaleśc i najczęsciej są napisy do filmów bez polskich znaków, więc z powiedzeniem mozesz oglądać :slight_smile: