Krzesło/fotel do komputera

(Gremski) #1

Witam. Długo siedzę przy komputerze (może za długo) i potrzebuje dobrego krzesła/ fotela w przystępnej cenie. Zależy mi na tym żeby zmuszało mnie do prostowania się bo mam krzywy kręgosłup :(. Osobiście dodam, że miałem coś takiego jak klękosiad (drewniany) nie wytrzymał długo i się złamał, a ponadto i tak się garbiłem siedząc na nim (może źle go ustawiłem czy coś). Tak więc licze na to, że ktoś mi doradzi :). Zakładając, że ktoś poleci fotel to fajnie by było gdyby miał oparcie na szyje i ręce (regulowane). Co do klękosiadu jeżeli ktoś by polecał to nie wiem :D.

(Mrylec) #2

Fotela/krzesła takiego nie znajdziesz :slight_smile: Nie garb się, kup pajączek! :stuck_out_tongue:

(Kulaa 01) #3

Tyle na temat. :slight_smile:

(system) #4

"(może za długo)"

• Ile godzin dziennie?

"potrzebuje dobrego krzesła/ fotela w przystępnej cenie"

• Ludzie, czy wy kiedyś zrozumiecie, że porządne rzeczy są drogie!? Chcecie dobre rzeczy najniższym kosztem :-x . Nie da się tak.

"Zależy mi na tym żeby zmuszało mnie do prostowania się bo mam krzywy kręgosłup"

• Takiego specjalnego fotela nie znajdziesz... Siedź z kijem pod rękami, chyba wiesz jak. Na krzywy kręgosłup najlepsze jest pływanie.

(Vanshei) #5

Najlepiej tarantule i połóż sobie na ramieniu na pewno będziesz siedzieć wyprostowany :lol: :wink:

(freyah) #6

http://www.i-slownik.pl/2,5,ergonomia,p ... pracy.html

Takich rzeczy na organizacji pracy biurowej mnie uczą :stuck_out_tongue:

A jaki błąd większość z nas robi? Z krzeseł robimy sobie 'leżanki', nie siedzimy dokładnie na całej powierzchni krzesła tylko na połowie, itp. [widzę po sobie i osobach, które mnie otaczają].

(system) #7

• Dokładnie... A dlaczego? Bo jak się siedzi dłużej niż 4h dziennie przy komputerze, to ciało zaczynać dziadzieć i robimy się coraz bardziej leniwi i denni, jakby ktoś tak siedział z 40h to by z krzesła zrobił całe łóżko. :lol:

(Gremski) #8

liczyłem, że ludzie potraktują ten post poważnie, ale widzę iż jedyne co Polacy potrafią to robić sobie jaja z wszystkiego. Spodziewałem się także, że pomogę wielu osobom które tak jak ja mają nałóg siedzenia przy komputerze :). Siedzę przy nim stanowczo za długo bo ponad 6 godzin zresztą nie to jest ważne. Mówiąc o przystępnej cenie miałem na myśli ceny normalne, a nie jakieś kosmiczne kwoty np fotel/krzesło do 1000 zł da się znieść (porządny oczywiście) ale nie dał bym 12 000 za głupie krzesło, a uwierzcie mi są takie.

Kup sobie pajączek to oklepana i denna odpowiedz. Ja chłopie nie mam 10 lat, denerwują mnie piski i uwierz mi nie czuł bym się dobrze z takim czymś na plecach.

Ergonomia pracy przy komputerze to fajna rzecz ale w prawdziwym życiu mało kiedy się jej przestrzega albo jest to możliwe co innego na papierze, a co innego jest naprawdę tak jak to ma miejsce z obietnicami wyborczymi :/.

klamotten- chcę zobaczyć jak ty piszesz na klawiaturze z kijem pomiędzy rękami no powodzenia (ja nie mam palców i rąk z gumy)

Naprawdę zawiodłem się na was nie licząc freyah bo jako jedyna osoba napisała coś sensownego za co dziękuje.

(Mat0160) #9

Leżaki :P? Racja, chwila i też leżę. Ale zauważyłem, że z czasem oparcie idzie coraz dalej (tanteda nawet śrub porządnie sie nie da dokręcić) więc kładę rower do góry nogami, odkręcam tą gałkę z dołu i dociskam oparcie najbardziej jak sie da. Potem zakręcam też mocno, i robienie leżaka jest niewygodne więc trzeba sie poprawiać a przy tym tylko wymusić prostowanie, ale przy odpowiedniej pozycji na nim i tak sie będzie prostować :stuck_out_tongue:

No chyba że masz drewniane krzesło np. takie jak w kuchni.

\

@freyah (nie wiem czy dobrze, jeśli nie to przepraszam :frowning: ) a nie ma ani słowa o laptopach ;p

(Badzik Mistrz) #10

Ja, ostatnimi czasy kupiłem sobie taki "fotel" obrotowy, ale nietrafiony to był zakup...

Po 3h siedzenia na nim, kręgosłup mnie boli jak ......, a rano z łóżka wstać nie mogę (czyt: ból mięśni)

Znalazłem sobie takie proste, stare krzesło i przestałem narzekać na to co wyżej napisałem.

Szkoda że z nałogu mnie nie wyleczyło :expressionless:

(freyah) #11

Nie ma słowa o laptopach, bo w biurach najczęściej używa się komputerów stacjonarnych :wink: Rzadko która firma ma w sekretariacie laptopy.

MantisGhost , zaraz że sobie wszyscy jaja robią- spokojnie :wink: Po prostu nikt nie wymyślił jeszcze takiego krzesła, coby nikogo nie bolały plecy po np. 6 h siedzenia przed komputerem. Ergonomia pracy biurowej jest po to, żeby chociaż te bóle zniwelować w małym stopniu, ale nie całkowicie, bo to niemożliwe po prostu. Praca siedząca obciąża kręgosłup tak jak praca stojąca obciąża i kręgosłup i nogi. A nawyk prostego siedzenia łatwo jest sobie wyrobić, tyle tylko, że i przy takim prostym siedzeniu plecy bolą.

Ja siedzę co chwilę inaczej, podpieram się o biurko i takie tam, byleby mnie plecy nie bolały, a i tak kręgosłup powoli mi już prawym bokiem wychodzi :?

(system) #12

• Pff, a wy nadal porównujecie się ciągle z ZACHODEM, możne spójrzcie na wschodnie narody, jakie sobie jaja robią? :evil:

• To jeszcze nie taka tragedia...

• Są też za 30 000.

• Normalnie, klawiature mam jak najbliżej dłoni i jak najbardziej je wysuwam do przodu tak żeby dosięgały co całej klawiatury [na laptopie tego nie zrobicie] co jest równoznaczne z mocnym wyprostowaniem pleców. Skoro Ty nie możesz to może masz już za bardzo skrzywiony kręgosłup?

• Ta, a reszta to nooby, bo są polakami, a nie jakimiś ludźmi z zachodu? Ja też napisałem same bezsensowne bzdury, to że pływanie jest dobre na kręgosłup też? A to z tym kijem to każdy lekarz Ci powie.

(Gremski) #13

klamotten przepraszam rzeczywiście to o kiju i pływaniu jest sensowne i bardzo pomocne zwracam honor :slight_smile: (ja niestety robie dużo na laptopie i kij to dla mnie męka, a co do basenów to w krakowie nie ma dobrych :/)

a dla zainteresowanych :

embody.jpg

krzesło samo dopasowuje się do ciała więc powinno być wygodne. Cena zaporowa 1600 USD mnie nie stać :slight_smile: