KŚ - Test przeglądarek internetowych. Co o nim sądzicie?

Może niektórzy wiedzą, może nie, ale w bieżącym numerze KŚ pojawił się test przeglądarek internetowych, tu macie pozycje i oceny:

1. Opera 9.1 - b.dobry

2. Firefox 2.0 - b.dobry

3. IE 7 - dobry

4. Maxthon 1.5.9 - dobry

5. Avant Browser 11 - dobry

6. SeaMonkey - 1.1

7. Netscape 8.1.2 - dobry

8. SlimBrowser 4.08 - dobry

9. K-Meleon 1.02- dobry

10. Flock 0.7.9.1 - dobry

Tak to wygląda, ale myślę, że gdyby brano pod uwagę bezpieczeństwo przeglądarek ta tabela wyglądałaby nieco inaczej. A wy jak sądzicie? :mrgreen:

Gdyby brano pod uwagę szybkość to K-Meleon 1.02 ma pierwsze miejsce.

Właśnie nie. Firefox w teście miał zaznaczone wykonywanie skryptów w ciągu

11.39 sek. to najlepszy wynik w teście, zaś K-Meleon miał aż 18,94 sek. To spora różnica :slight_smile:

Ja uważam, że wyniki są jak najbardziej trafne :smiley:

Dokładnie ale K-Meleon mniejsze wymagania :smiley:

KŚ jest kierowany dla początkujących użytkowników Windows, nie dziwi więc brak Konquerora, Camino czy Safari… oceniano sprawy ważne dla odbiorców KŚ… no bo jak przeglądarka która tak tragicznie zawala acid2 Test, a wsparcie CSS1/2/3 jest również bardzo słabe mogła znaleźć się na trzeciej pozycji? Gdyby porównanie pisał webmaster wyglądałoby zupełnie inaczej, no ale KŚ jest dla wybranej grupy czytelników i takie wyniki ich nie dziwią. Nie zgadzam się, ale żadnej alternatywnej kolejności nie będę układał, niech każdy używa tej która mu pasuje, ważna jest wolność wyboru.

Ja tam od zawsze korzystam z IE i jakoś nie narzekam :stuck_out_tongue:

bo ZAWSZE korzystasz z IE, gdyby sie na troche przesiadl na operke (o lisku nie wspominam bo go nie lubie), a dopiero potem kazaliby ci wrócić do IE, wtedy bys narzekał :slight_smile:

ja z wynikiem testu jak najbardziej sie zgadzam :slight_smile:

Tym panowie “specjaliści” z KS spalili test na samym wstępie.

Zarówno Maxthon jak i Avant są tylko nakładkami usprawniającymi IE, więc jak można je brac pod uwagę w teście przeglądarek

:roll:

z FF jako b. dobry się zgodzę ale opera jako b. dobry to przesada :stuck_out_tongue: to już Avant lepszy :stuck_out_tongue:

Święta prawda. A ogólnie zgadzam się z tym testem, z wyjątkiem tego, że FF powinien mieć 1-sze miejsce, a Opera drugie.

Hmm… jednak Opera jest szybsza od Firefoxa (przyznaję to z bólem serca, bo uwielbiam tę przeglądarkę)… Ale i tak wolę Firefoxa od Opery - jakoś się przyzwyczaiłam, a Opera mnie lekko przytłacza…

Z tymi nakładkami to KŚ przesadził z lekka…

Oj niestety to chyba masz rację…

Ale FF i tak górą :!: :!: :!:

ehhh…nie rozumiem was…wolicie używać liska skoro sami rozumiecie że Opcia jest szybsza…ehhh nie rozumiem :smiley:

Lisek jest bardziej przejrzysty, wygodniejszy i ma ładniejszy wygląd :slight_smile:

i wiele, wiele więcej…

brednie… używałem opery przez tydzień i muszę stwierdzić, iż FF chodzi szybciej.

Oj nie wiem nie wiem czy taka najszybsza :mrgreen: W tabeli jest napisane, że szybkość wykonywania skryptów w Operze wynosi 19,2 sek, podczas gdy w lisku 11,39 sek. Jeszcze jak doinstalujecie wtyczkę Fasterfox to prędkość będzie jeszcze większa. :wink:

Dobra kończmy to bo zaraz zacznie się kolejna wojna FF vs. OPERA…

Każdy używa tego co lubi, i tego co mu jest potrzebne, u mnie panuje Opera ponieważ ma wygodny program pocztowy (Opera Mail) i inne funkcje typu notatki itp. i to wszystko jest w jednym miejscu, a nie trzeba instalowak żadnych dodatków.

Używałem równierz liska i dla mnie Opera jest bez porównania szybsza, nawet od FF z fasterfoxem :smiley:

He, he, mój kolega używał FF, potem Opery, a na końcu powrócił do IE… :smiley: :smiley:

Ale FF i tak najlepszy :!: :!: :!:

Złączono Posta : 02.03.2007 (Pią) 21:21

Zdrajca! :lol:

używałem przez pierwszy tydzień posiadania netu :stuck_out_tongue: bo miałem tylko to zainstalowane oprócz IE :stuck_out_tongue: później kolega pokazał mi FF i od tamtej pory on u mnie króluje :mrgreen: