KŚ - Test przeglądarek internetowych. Co o nim sądzicie?

(Wiesio52) #1

Może niektórzy wiedzą, może nie, ale w bieżącym numerze KŚ pojawił się test przeglądarek internetowych, tu macie pozycje i oceny:

1. Opera 9.1 - b.dobry

2. Firefox 2.0 - b.dobry

3. IE 7 - dobry

4. Maxthon 1.5.9 - dobry

5. Avant Browser 11 - dobry

6. SeaMonkey - 1.1

7. Netscape 8.1.2 - dobry

8. SlimBrowser 4.08 - dobry

9. K-Meleon 1.02- dobry

10. Flock 0.7.9.1 - dobry

Tak to wygląda, ale myślę, że gdyby brano pod uwagę bezpieczeństwo przeglądarek ta tabela wyglądałaby nieco inaczej. A wy jak sądzicie? :mrgreen:

(Moderator18) #2

Gdyby brano pod uwagę szybkość to K-Meleon 1.02 ma pierwsze miejsce.

(Wiesio52) #3

Właśnie nie. Firefox w teście miał zaznaczone wykonywanie skryptów w ciągu

11.39 sek. to najlepszy wynik w teście, zaś K-Meleon miał aż 18,94 sek. To spora różnica :slight_smile:

(Kosior6) #4

Ja uważam, że wyniki są jak najbardziej trafne :smiley:

(Fernando) #5

Dokładnie ale K-Meleon mniejsze wymagania :smiley:

(Sawyer47) #6

KŚ jest kierowany dla początkujących użytkowników Windows, nie dziwi więc brak Konquerora, Camino czy Safari... oceniano sprawy ważne dla odbiorców KŚ... no bo jak przeglądarka która tak tragicznie zawala acid2 Test, a wsparcie CSS1/2/3 jest również bardzo słabe mogła znaleźć się na trzeciej pozycji? Gdyby porównanie pisał webmaster wyglądałoby zupełnie inaczej, no ale KŚ jest dla wybranej grupy czytelników i takie wyniki ich nie dziwią. Nie zgadzam się, ale żadnej alternatywnej kolejności nie będę układał, niech każdy używa tej która mu pasuje, ważna jest wolność wyboru.

(Rosa Killer) #7

Ja tam od zawsze korzystam z IE i jakoś nie narzekam :stuck_out_tongue:

(Jadwiga Poczta) #8

bo ZAWSZE korzystasz z IE, gdyby sie na troche przesiadl na operke (o lisku nie wspominam bo go nie lubie), a dopiero potem kazaliby ci wrócić do IE, wtedy bys narzekał :slight_smile:

ja z wynikiem testu jak najbardziej sie zgadzam :slight_smile:

(fiesta) #9

Tym panowie "specjaliści" z KS spalili test na samym wstępie.

8)

Zarówno Maxthon jak i Avant są tylko nakładkami usprawniającymi IE, więc jak można je brac pod uwagę w teście przeglądarek

:roll:

(piotrekplay) #10

z FF jako b. dobry się zgodzę ale opera jako b. dobry to przesada :stuck_out_tongue: to już Avant lepszy :stuck_out_tongue:

(Hknap1) #11

Święta prawda. A ogólnie zgadzam się z tym testem, z wyjątkiem tego, że FF powinien mieć 1-sze miejsce, a Opera drugie.

(Elenka1984) #12

Hmm... jednak Opera jest szybsza od Firefoxa (przyznaję to z bólem serca, bo uwielbiam tę przeglądarkę)... Ale i tak wolę Firefoxa od Opery - jakoś się przyzwyczaiłam, a Opera mnie lekko przytłacza...

Z tymi nakładkami to KŚ przesadził z lekka...

(Hknap1) #13

Oj niestety to chyba masz rację...

Ale FF i tak górą :!: :!: :!:

(Kosior6) #14

ehhh...nie rozumiem was...wolicie używać liska skoro sami rozumiecie że Opcia jest szybsza...ehhh nie rozumiem :smiley:

(Hknap1) #15

Lisek jest bardziej przejrzysty, wygodniejszy i ma ładniejszy wygląd :slight_smile:

i wiele, wiele więcej...

(piotrekplay) #16

brednie... używałem opery przez tydzień i muszę stwierdzić, iż FF chodzi szybciej.

(Wiesio52) #17

Oj nie wiem nie wiem czy taka najszybsza :mrgreen: W tabeli jest napisane, że szybkość wykonywania skryptów w Operze wynosi 19,2 sek, podczas gdy w lisku 11,39 sek. Jeszcze jak doinstalujecie wtyczkę Fasterfox to prędkość będzie jeszcze większa. :wink:

(Kosior6) #18

Dobra kończmy to bo zaraz zacznie się kolejna wojna FF vs. OPERA....

Każdy używa tego co lubi, i tego co mu jest potrzebne, u mnie panuje Opera ponieważ ma wygodny program pocztowy (Opera Mail) i inne funkcje typu notatki itp. i to wszystko jest w jednym miejscu, a nie trzeba instalowak żadnych dodatków.

Używałem równierz liska i dla mnie Opera jest bez porównania szybsza, nawet od FF z fasterfoxem :smiley:

(Hknap1) #19

He, he, mój kolega używał FF, potem Opery, a na końcu powrócił do IE... :smiley: :smiley:

Ale FF i tak najlepszy :!: :!: :!:

Złączono Posta : 02.03.2007 (Pią) 21:21

Zdrajca! :lol:

(piotrekplay) #20

używałem przez pierwszy tydzień posiadania netu :stuck_out_tongue: bo miałem tylko to zainstalowane oprócz IE :stuck_out_tongue: później kolega pokazał mi FF i od tamtej pory on u mnie króluje :mrgreen: