Książki i nauka

(Dny15) #1

Tak jak w temacie :lol:

Zamierzam powiększyć swoje informacje na temat robienia stron www. Obecnie umiem tylko html :lol: . I w jakiej mam się teraz najlepiej uczyć kolejności? JS, CSS i PHP?

O javie coś tam mam to się nauczę :stuck_out_tongue:

A do css pasuje kupić jakąś książkę (bo w monitor godzinami nie chcę się wpatrywać) :stuck_out_tongue:

I PHP (tu też pasuje książka) ale trzeba kupić najpierw PHP a później PHP 3,4,5,6 czy wystarczy że kupię PHP i PHP6 i będę wiedział o co chodzi czy nawet wystarczy PHP sam?

No i oczywiście jakie książki polecacie dla amatorów? (kompletnych) Wiecie krok po kroku jak dziecku :twisted:

(system) #2

CSS -> JS -> PHP

JS można z tamtąd usunąć :stuck_out_tongue:

a co do książek, to kup coś z wydawnictwa HELION, ja o PHP mam "Tworzenie stron: php4 ćwiczenia praktyczne" i tam jest prosto wyjaśnione wszystko.

Tu masz opis ksiażki, erratę (ważne! !!

(Dny15) #3

acha

A css?

(Piotrek Płatek) #4

O CSS to książka CSS według Erica Meyera (45 zł sztuka). Mam obydwie części i są świetne.

Co do PHP to słyszałem, że fajne jest Vademecum profesjoonalisty wydanie trzecie (90 zł), ale oglądałem w Empiku Biblia PHP i MySQl (100 zł) i mi się bardzo spodobała .

(Dny15) #5

a kurka co z XHTML żeby zacząć przygodę z wyżej wymienionymi to muszę umieć to czy wystarczy mi HTML?

(Piotrek Płatek) #6

wystarczy html

(adam9870) #7

Ja proponuje:

CSS => PHP => Bazy danych MySQL => XHTML

Do nauki PHP polecam książkę pt "PHP. Tworzenie stron WWW. Szybki start". Książka kosztuje 49.90 zł.

Książka jest dobra dla kazdego kto chce zaczac "przygode" z php. Wszystko jest ladnie wytlumaczone :slight_smile:

http://helion.pl/ksiazki/phpszs.htm

(Balon) #8

czy ja wiem... a nie lepiej

http://helion.pl/ksiazki/phmsv3.htm

3 wydanie tej ksiazki bylo bestsellerem ! ja mam wlasnie wydanie 3 ! ta ksiazka jest najlepsza z najlepszych do php dla poczatkujacych ;]

a do html mam biblie html

http://helion.pl/ksiazki/html4b.htm

i tez jest fajna :wink:

polecam te ksiazki

(system) #9

ja uczyłem się wg następującego schematu (i taki też polecam):

HTML --> CSS --> JavaScript (lub VBScript) --> XHTML --> DHTML --> ASP (lub PHP) --> ...a teraz chce się nauczyć ASP.Net (VB lub C#).

(Li0n) #10

Yellen napisł

A nie lepiej wydrukowć :?

(adam9870) #11

Może i lepiej, ale ile na to pójdzie tuszu :?

Oszczędniej chyba już wyjdzie kupić książkę.

(no chyba, że tusz kosztuje 10zł)

(Li0n) #12

Jak ma się drukarkę laserową to jest ok :stuck_out_tongue:

Ale tak dużo kosztuje ok.700-2000 zł

(adam9870) #13

No jak ma się laserową to można sobie drukować prawie do woli prawie nie patrząc na koszty wydruku.

Ale większość użytkowników domowych ma drukarki atramentowe...

(system) #14

Jeżeli już chcesz kupić książę to http://www.helion.pl ale uważaj, bo niektóre są naprawde do bani :?

Jeżeli znasz html, to radziłbym nauczyć się css.

A co do kupienia książek o PHP/JS to radziłbym się wstrzymać (nie każdy się do tego nadaje i potem okaże się, że nie potrzebnie wydałeś pieniądze)

• takie jest moje zdanie, choć PHP to przynajmniej podstawy każdy musi umieć :stuck_out_tongue:

(Balon) #15

rozumiem ze chciales sie pochwalic tym ze masz laserowa drukarke :stuck_out_tongue: na prawde, nie ma czym :twisted:

btw. internetowe kursy w wiekszosci sa nedzne i trudno sie czegokolwiek z nich nauczyc.... a w ksiazce jest wszystko elegancko opisane od podstaw ;p

(Li0n) #16

Tak włściwie to nie mam drukarki laserowej tylko atramentową

Jak byś chciał wiedzieć :slight_smile:

(Dny15) #17

Dzięki za radę ale nie skorzystam :stuck_out_tongue: Mój HPek pochłonoł by 2 razy więcej niż sama książka kosztuje :lol:

A jak poznać czy ktoś się nadaje? :stuck_out_tongue: :lol:

(system) #18

Np. w moim przypadki to jest tak, że próbowałem kilka razy siadać przed kursy PHP, ale nauka tego języka beznadziejnie mi wychodziła, a zauważyłem, że w photoshopie pracuje mi sie wygodnie i lubie to :slight_smile:

Dlatego radze Ci, abyś spróbował sił w darmowych kursach, jak zauważysz, że dobrze wychodzi Ci ta nauka jakiegoś języka (byc może grafiki? :stuck_out_tongue: ), to zamów książę :PPP