Książki o hsitorii internetu oraz paru języków


(arlid) #1

Witajcie. Znacie może jakieś książki o historii i rozwoju internetu, języków HTML,PHP i może SQL? Będę wdzięczny za jakieś tytuły :slight_smile:


(kop524) #2

Siemka jeśli brak problemów z angielskim to wejdź na PACKTPUB.COM (Linmki podam jak odpowiesz). Na ogół zależy co chcesz dokładnie zrobić bo przydać się może JavaScript(lub inny tego typu język) oraz na pewno przyda się CSS/CSS3. Także to zależy od potrzeb towjej strony. Jeśli będziesz potrzebował zrobić np. bazę użytkowników czy klientów to na pewno się przyda SQL tu poszukałbym czegoś z MySQL lub MS SQL Server2k12 lub wyższym. Do HTML od razu bierz się za HTML5 i CSS3 tutaj jeśli chodzi otutoriale to jest strona gdzie znajdziesz wsio za darmo http://www.w3schools.com po angielsku.

 

Jakby co to pisz z pytaniami :slight_smile:

 

PS. sorki, ż e tylko angielskie ale tylko na tych się uczyłem.

PS2. Wydawnictwo PACKT ma teraz promo wsio bez DRM i za ok 10 - 11Euro.

 

EDIT: Linki do książek

 

“Thinking in HTML”:

 

https://www.packtpub.com/packt/free-ebook/thinking-in-html

 

“Thinking in CSS”:

 

https://www.packtpub.com/packt/free-ebook/thinking-in-CSS

 

(JAK COŚ TO TE DWIE MOGĘ CI WYSŁAĆ NA MAILA :slight_smile:  TO SAMO TYCZY SIĘ “Thinking in JavaScript” gdyż to są książki, które były dostępne tylko na promocji parę miesięcy temu. )

 

 

Polecam również książkę “Baginning Responsive Web Design with HTML5 and CSS3” Jonathan Fielding

 

PHP jak i SQL polecam się pouczyć z W3Schools.com :slight_smile:

A i od razu mogę polecić Sublime Text 2(Płatne 70$ lub (Adobe) Brackets/Edge Reflow(Oba free różnicą jest to, że Reflow to program typu Drag and Drop co nie wszyscy lubią/polecją z powodu kodu jaki zazwyczaj generują te progs ale włśnie to mnie zdziwiło w nim, że włśnie kod jest superek a przy tym jest to generowane jak Responive więc polecam sprawdzić).