Kto jest obecnie podłączony przez WiFi

Cześć,

jestem użytkownikiem małej sieci WiFi i chciałbym sprawdzić czy są do niej podłączone inne komputery niż mój w danym momencie. Nie mam dostępu do routera, nie znam grup roboczych innych komputerów. Do osiągnięcia celu chciałem wykorzystać pingowanie ale nie znam adresów IP.

Jak mogę sprawdzić czy ktoś jeszcze jest w danej chwili podłączony przez WiFi?

Działam na Win7 Home Premium 64bit.

Niestety nie poszalejesz.

Możesz sprawdzić w jakiej adresacji się znajdujesz i przepingować ją ale pewnie większość komputerów i tak ma zablokowaną odpowiedź na żądanie echa (ping) więc nic z tego nie wyjdzie, może pokaże Ci jakiś komp z Win98 ew. XP bez SP.

Do tego router może mieć zablokowaną komunikację pomiędzy userami (przynajmniej powinien mieć :wink: ).


Pozdrawiam

Spróbuj tym: http://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_watcher.html

Dzięki za odpowiedź, pwjs. Programik sprawdził się idealnie.

Co ciekawe, gdy uruchomiłem go na łączu kablówkowym, pokazał mi coś ciekawego. Screen poniżej.

Sieć vectry nie umożliwia łączenia się komputerów przez LAN, chociaż kiedyś większość ludzi miała wewnętrzne IP. Swoich komputerów nie widzieliśmy nawzajem ani przez ping ani w otoczeniu sieciowym, czy grupie roboczej. O grach nie wspominając. A dziś - proszę :slight_smile:

Lenarr, chyba nie miałeś racji - mogę pingować większość ze znalezionych IP, zarówno w sieci WiFi (gdzie programik pokazuje mi nawet nazwy komputerów) jak i po kablu. Nawet wydaje mi się, że niektóre z widocznych pozycji to routery a inne to zwykłe kompy. Wnioskuję po producentach urządzeń sieciowych.

Mimo wszystko, dziękuję za uwagi.

kabel_2_min.png