Kto jest odpowiedzialny za wartosć pingu

Witam.Od dłuższego czasu dokucza mi problem z wartoscią ping.Używam modemu S@gem-Fast 800-840, internet 2mb. Ping wzrasta z wartości 50 do nawet 160. W związku z tym napisałem do dostawcy internetu, którym jest Netia i poprosiłem o pomoc i wyjaśnienie, lecz twierdza ze wszystko jest wporządku i i oni nie są odpowiedzialni za ping.

“Odpowiadając na Pana zgłoszenie dotyczące wysokiej wartości parametru ping na łączu informuję, że jako operator nie gwarantujemy określonej wartości tego parametru.”

I do was pytanie, czy netia robi mnie w bambuko czy naprawdę oni nie są w stanie wpłynać na PING

PS. po moich mailach zaczęli coś przy tym pingu majsterkować i zadzwonili do mnie z pytaniem czy jestem teraz zadowolony z internetu, ale internet jeszcze słabiej chodził ping wzrósł o ok.50.

traceroute do kilku różnych serwerów i może znajdziesz słaby punkt. A Netia faktycznie ma dość niewiele do gadania - większość infrastruktury przez którą Twój ruch przechodzi należy do tepsy/Orange.

tak przy okazji wymień jak tylko będziesz mieć możliwość S@gem-Fast 800-840 na jakiś router ADSL bo to “coś” to już sama tragedia !

jak nie masz za dużo pieniążków może być taki http://www.komputronik.pl/product/14578 … T_150.html

całkiem ładnie działa

http://www16.zippyshare.com/v/78565397/file.html

nie znam się na tym, wiec proszę o pomoc może znajdziecie jakiś bład

Dub , zacznijmy od podstawowego pytanie czy chodzi ci o ping w grach czy o ping do stron www.

Bo jeśli chodzi o ping w grach to tam ma znaczenie do jakiego serwera się podłączasz.

I ogólnie ping jest tym większy im dalej znajduje się serwer z którym się łączysz bo przez więcej łączy i węzłów idą pakiety.

Do tego należy dodać że ping jest zależny od jakości łącza (co zresztą dobrze widać na twoim screenie) na którą mają wpływ między innymi takie rzeczy jak jego obciążenie czy ilość nietłumionych zewnętrznych zakłóceń jakie na dane łącze się nakładają.

Jeśli chcesz sprawdzić jakość swojego łącza to wykonaj test na stronie http://pingtest.net/ (wymaga włączonej javy), tam test dobierze serwer najlepszy dla twojego łącza i zbada jaki masz ping przy połączeniu z nim i jak duże są rozbieżności wyników w trakcie testu (parametr jitter mierzony w ms podobnie jak ping, im niższy tym stabilniejsze łącze) oraz czy nie są tracone pakiety (tracone pakiety będą oznaczały problem z twoim łączem).

Test powtarzaj w różnych porach a zorientujesz się jaki masz ping i jak stabilne łącze oraz czy jakość nie pogarsza się w określonych porach tzw. szczytu.

Dla przykładu poniżej podaję jako punkt odniesienia wynik testu mojego łącza który jest jak widać bardzo dobry.

77084353.png

tak gramy w gry przez internet i to tam zauważylem problem ale po testach stronie tester.netia.pl albo winmtr ten ping tez jest za duży nawet 160. w czym leży problem?

77084717.png

77085072.png

77085355.png

Ping na tym poziomie to faktycznie trochę dużo, jitter niby nie jest tragiczny.

Ale widzę że test nie mógł sprawdzić ilości traconych pakietów.

Czy masz na pewno włączoną jave? Bo java jest niezbędna do przeprowadzenia tego testu i jeśli nie masz zainstalowanej javy lub masz wyłączoną to nie będzie możliwe przeprowadzenia testu traconych pakietów.

A jeśli masz javę i jest włączona oraz nie strona nie jest w żaden sposób jest blokowana przed użyciem javy to może to oznaczać jakiś problem z łączem który uniemożliwia sprawdzenie ilości traconych pakietów, tracenie pakietów będzie się przekładać na rzeczywistą użyteczną prędkość łącza i może w grach objawiać się zwiększonym pingiem.

sciągam nowa jave, wiec sprawdze. czym jest jitter

Dodane 13.02.2013 (Śr) 17:53

zaktualizowałem i wyszło takie cuś. Tylko czemu w grze skacze do 100? na pingtescie tez skakało do 100 ale końcowy wynik jest 47(Jaworzno)

77088119.png

a Tu do opola

77088240.png

Dodane 13.02.2013 (Śr) 17:57

Tutaj Poznan.

77088309.png

Najlepiej niech zawsze test sam wybiera najlepszy serwer to wyniki będą najbardziej wiarygodne, nie zmieniaj serwera sam.

Według mojej oceny tych wyników twoje łącze jest mało stabilne i niestety musisz się liczyć z takimi skokami pingu do ok 100ms.

Co do samej jakości łączy to odpowiedzialny jest za to ich administrator/właściciel a w przypadku Netii oni korzystają z łączy TP/Orange (chyba swoich nie mają zupełnie) które w większości nie są najlepsze (zwłaszcza tam gdzie korzystają ze starych central).

A tym że operator ci mówi że u nich wszystko wygląda ok to się nie kieruj, zwykle tak mówią gdy nie jest to jakaś poważna generalna usterka.

Niestety smutną prawdą jest to co ci powiedział że nie gwarantują jakości łącza (to w zasadzie oznacza stwierdzenie że nie gwarantują niskiego pingu), taka jest obecnie polityka większości operatorów że nie gwarantują ani jakości łącza ani nawet żadnej minimalnej prędkości (mój na szczęście gwarantuje tą prędkość z umowy do węzła krańcowego ich sieci i rzeczywiście mam taką prędkość oraz stabilne łącze, ale to jest rzadkość wśród operatorów).

To jest dobry modem w porównaniu do Liveboksa lub innych wynalazków, które dostarczała TP. O ile Sagem 800 sprawnie i bez problemów działa pod Windą czy Linuksem, tak z pozostałymi są same cyrki (o LB nawet nie wspomnę). Przy obecnej ofercie neo najlepiej brać bez modemu i kupić router niż użerać się z fochami Liveboksa. Miałem kiedyś neo 1Mbit na tym modemie i pingi nie przekraczały 60ms.

To jest dobry modem ? kiedyś spełniał swoje zadanie teraz niestety to muzeum,po za tym ten Fast tragicznie współdziała

z całym sprzętem operatora i trudno jest znaleźć w dzisiejszych czasach podobne g.

Szczerze powiem że wolał bym już Liveboksa,co do pingów zdarza się że te modemy ponieważ są stare ulegają awarii i następuje ich zwiększanie,tak że osobiście

sprawdził bym na jakimś routerze jak to naprawdę wygląda , lepszy będzie ping w modulacji ADSL2+, gdzie jest to automatycznie dostosowywane, tak że gdyby miał inny modem

router mógłby ją zmienić sobie, ale na sagemie tego nie zrobi. Zresztą sam napisałeś że lepiej kupić router :slight_smile: i to swój nie od dostawcy co popieram w 100%.

Chyba że serwer z grą jest w USA no to ping 100 norma ,75-120 na serwerach Brytyjskich

-jednocześnie nie twierdzę że to nie wina po stronie dostawcy,(przeciążenia - stare łącz,jakaś usterka na linii i takie tam,

pierwsze co można zrobić zadzwonić niech ktoś od nich przyjedzie i sprawdzi - oczywiście trzeba przesadzić z tymi pingami bo będą się tłumaczyć i nie przyjadą,

przy okazji sprawdzą modem.

F@st działa na USB co jest pierwszą wadą, nie da się rozdzielić na więcej niż jeden komp co jest jego drugą wadą. No i nie jest routerem, a modemem… Liveboksa miałem w pracy i najlepiej było w ogóle go nie dotykać. Raz działał raz nie. Raz padało Wifi, innym razem przez cały dzień nie potrafił załapać synchronizacji.

Modemy ZTE były o wiele gorsze. Ale LB to już jest rekord.

Scripter

zgadza się, netia jest na łączach TP, bynajmniej w mojej miejscowości.

gmerson

Sam się zastanawiałem czy to nie wina przeciążenia, a modem ma już ładne 5 lat, chociaż kolega, który mieszka ode mnie 100 m (mieszkam na wsi) miał ten sam modem, łącze 1Mb z TP i jego ping wynosił 25, teraz zwiekszył szybkość do 6Mb z Tp(Router) i ping ma ponad 50. Może to usterka na linii, nie wiem. A co do dzownienia do netii to dzwoniłem i wysyłałem mnóstwo maili. Pracownik neiti powiedział mi to samo co w mailach,że nie są odpowiedzialni za ping.Poprosił o wysłanie danych z tester.neta.pl( Wysyłałem im te dane ze 3,4 razy no ale wysłałem im po raz kolejny). W rozmowie powiedział mi, że do wartości 80 ping jest prawidłowy wiec uzgodniliśmy, że wyśle mu dane ze strony testernetia.pl no i ping wynosil w danym momencie 86. Wysłałem i napisałem, że skacze nawet do 160( na co mam dowody) na to on przysłał mi maila "

Nawiązując do przesłanych wyników pomiaru informuję, że świadczą one o prawidłowym działaniu usługi internetowej. W przeprowadzonej rozmowie po raz kolejny informowałem Pana, że ping nie jest parametrem gwarantowanym na łączu i nie jest podstawą do reklamowania poprawności działania usługi. Jeśli prędkość usługi internetowej spadnie znacznie poniżej wartości 1Mbit/s wtedy proszę o przekazanie nam takiej informacji."

Według niego działa prawidłowo…