Kto mi się włamuje do komputera...?

Witam.

Mam problem. Ktoś próbował włamać się do mojego komputera dwukrotnie - jest to ktoś z mojej sieci ponieważ ma tylko inną końcówkę IP od mojej … Tylko nie wiem kto ! Chciałbym zgłośić to adminowi aby upomniał tą osobę… Oto screen z zablokowanego ataku przez Kasperskiego :

wm1gf.jpg

Jest jakiś program/sposób odnalezienia nazwy komputera skoro mam jej adres IP ?

P.S: Czy takie włamy mogą być przyczyną wysokiego pingu ponieważ dzisiaj mój ping był okropny :evil:

jak został pomyślnie zablokowany przez kasperskiego to czym jest się martwić?

zainstaluj firewalla

Po prostu chciałbym znać zprawcę i go ukarać :twisted: .

P.S: Czy poleciłbyś mi Kerio Firewall czy może jakiś inny ?

Ja polecam ZoneAlarm

Bez przesady , ktoś sobie może tylko sieć skanuje ogolniedostepnymi programami a Ty odrazu chcesz go ukarać??, niestety kaspersky jest rownież na takie skany podatny i je blokuje, w 99% nie są to włamy.

Zgłoś numer IP do administratora. Sama nie ustalisz kto to!

gorąco polecam program outpost personal firewall pro 3.0 - płatny

oraz program kaspersky antihacker 1.80 który jest również programem płatnym

Ziben tego kto dokonał włamania nigdy nie odnajdziesz nawet przez jakieś programy czy nie wiem co

chyba że masz znajomego - hakera :stuck_out_tongue:

A poza tym to tylko skan sieci więc żadnych szkód by ci nie narobił :slight_smile:

?? W tym problem że mam podejrzenia ponieważ moje stosunki z kilkoma ludźmi z sieci ( a ich jest dużo =/ ) nie są zbyt dobre … Czy mógłby być to włam ?

P.S. Znacie bezpłatne dobre firewalle?

ale jak coś wal do administratora sieci, albo użyj programu Visual Route i sprawdź jego HOST-a

Polecam http://www.ripe.net , wpisujesz IP a on Ci mówi miejscowość, operatora itp.

Jeśli chodzi o program bezpłatny to Outpost Firewall lub Zone Alarm jest dobry. Jeślij na komputerze masz zainstalowaną Pande Titanum lub Platinum nie instaluj Outposta, ponieważ nie współpracują te programy dobrze ze sobą, w moimi przypadku komputer wolno chodził i czasami się wyłączał Confused

TopuŚ zależy jaki outpost jeżeli darmowy to wersja 1.0 jeżeli płatny to 3.0 ale ja polecam najbardziej z darmowych sunbelt kerio który jest dostepny na vortalu

Napisałem przecież “Jeśli chodzi o program bezpłatny” :? Chodziło mi o wersje darmową :slight_smile: