Kto możCe startować do Rady Miasta "WROCŁAW"?


(Deminiq) #1

Witam,

mam pytanie: Kto może startować startować do Rady Miasta Wrocław.O ile się orientuje najbliższe wybory odbywać się będą w roku 2010 - więc już nie długo. Nie wiem czy może "każdy" startować i jakie są wymagania od poszczególnych kandydatów.Ja mam 21 lat i studiuję obecnie Administrację.Planuję także zapisać się w tym miesiącu do kółka PO(Platformy Obywatelskiej).Jeżeli ktoś się z Was orientuje jakie są wymagania,jakie warunki należy spełnić,gdzie złożyć odpowiednie dokumenty,oraz w którym miejscu będę niezmiernie wdzięczny.


(StG 44) #2

:stuck_out_tongue: Student administracji i takie pytania zadaje na forum komputerowym? Oby Cię nigdy, nigdzie nie wybrali!


(Deminiq) #3

szukałem w internecie informacji jednakże nie znalazłem nic co by mnie zainteresowało.Miałem-mam nadzieję że na tym forum znajdzie się ktoś kto wie jakie są wymagania. Student Administracji nie może korzystać z forum? :o I czemu mieliby mnie nie wybrać,myślę że mam spore szanse z programem który bym przedstawił we Wrocławiu :wink:


(Monczkin) #4

Może tak w końcu poprawisz błąd?


(Sidhmor) #5

Dokładnie, chyba że weźmiesz się za siebie, bo to chyba Ciebie o takie rzeczy pytać powinni. Jeżeli nie znasz odpowiedzi to powinieneś chociaż wiedzieć gdzie jej szukać. Ja bym zaczął od wpisania Wrocław w google i pierwszy wynik. Tam w menu można coś znaleźć o radzie miasta:-)

Oczywiście, że może... tyle, że to zwyczajnie trochę dziwne, że student administracji, pyta o zasady wyborów do rady miasta na forum skupionym wokół oprogramowania i technologii:D


(Momo6) #6

Tutaj masz ordynację wyborczą:

http://www.pkw.gov.pl/katalog/artykul/17982.html

Tutaj masz procedurę wstąpienia do PO:

http://www.dolnoslaski.platforma.org/wr ... o_nas.html

Ponieważ jesteś wspaniałym studentem administracji, to może dalej dasz sobie radę sam.