Kto nadal korzysta z Windowsa XP na forum?

Witajcie,

kto nadal korzysta z Windowsa XP tutaj ponieważ owy system jest już dość stary i zastanawiam się czy nadal jest więcej użytkowników Windowsa XP jak naprzykład Windows 7.

I drugie pytanie, czy z przyjsciem windows 8 macie zamiar pożegnać się z Windows XP czy nadal będziecie reinstalować systemy itp itd.

U mnie to wygląda następująco na dysku nr.1 mam Windows’a 7 i linuxa i na dysku nr. 2 windows’a xp. Windows’a XP głównie używam do TP, ponieważ jakoś lepiej się mi używa te IDE niż fpc

2 kompy w domu i na obu buja XP. 7 nie jest mi potrzebny. Jak wejdzie Windows 8 zainstaluje popatrzę i pewnie wrócę do XP. Dopóki wszystko na XP działa nie mam po co zmieniać systemu.

Na jednym kompie mam 7, a na drugim XP. Gdyby tylko konfiguracja komputera na to pozwoliła, to i na drugim byłby 7, ponieważ uważam, że 7 jest o wiele lepszy od XP, ponieważ odnoszę wrażenie, że działa mi o wiele, wiele szybciej, a nie to co XP, że wgra się się sterowniki + parę aplikacji i już system działa wolniej. Dodatkowo 7 w przeciwieństwie do XP nie trzeba co pół roku, albo co rok instalować na nowo. Poza tym uważam, że nie ma dalszego siedzenia na tym systemie, ponieważ producenci sprzętu komputerowego nie wspierają już tego systemu, tak więc jak ktoś ma np. laptopa za XP, albo przykładowo kupi nową drukarkę, to niestety będzie miał dość spory problem ze sterownikami…

Ja osobiście na netbooku mam zainstalowanego Windows XP Home Edition, i Linux’a Ubuntu 11.04, jak skończy się wsparcie dla Windows XP to go biorę starym znanym sposobem (Format C:)

wirual Pc tez się liczy? to mam xp:D jak się nie liczy to mam win7 na win8 nie przechodze, od kilku lat przechodze powoli na ubuntu i pewnie wkoncu przejde na otwarte oprogramowanie

używam bo na 7 mam problemy z grafiką 3d są artefakty

taki stary komputer ale procek 3.4 GHz niestety mój sprzęt jest już na maksa ulepszony(może nie karta dźwiękowa i sieciowa bo po co lepszej nie będę potrzebował)

xp dla gier(zero problemów z grafiką)

Nowsze gry działają na 7, ale na pc też mam x (może dlatego, że szkoda mi licencji) p :slight_smile:

Używam XP ale na półce mam zakupionego Win7 i nie ma czasu na instalację. :smiley:

Pozdrawiam!

Na starym komputerze (nieużywanym) siedzi XP, obecnie wszędzie mam Windows 7 i czy przejdę na 8 nie wiem, beta szybciej wstaje, szybciej się wyłącza i szybciej działa, a to bardzo dla mnie ważne. Poczekam na RC jak wyjdzie publicznie, albo Final, pobiorę triala i zobaczę :slight_smile:

@edit - zapomniałem o Linuxie :wink: A no miałem, ale wysypałem i nie chciało mi się stawiać od nowa - po zatem szybkość działania była mniejsza niż zakładałem :wink:

Mam XP zwirtualizowanego pod Debianem. Rzadko korzystam, ale zdarza się - gdy nie da się zrobić czegoś pod Debianem.

Mój prywatny jest z 7ką, ale ogólnie w domu w tej chwili są 2 Win7, 5 XP, 1 Ubuntu. Po prostu komputer ma w OEMie ten system z jakim był kupiony (oprócz Ubuntu, ale ten docelowo pewnie zostanie z powrotem zastąpiony XPkiem przy najbliższym formacie). Jeżeli chodzi o ‘odchodzący do lamusa’ XP to jeszcze chyba nie teraz, bo np. przy bardziej skomplikowanych zastosowaniach zazwyczaj jeszcze albo jakiś specjalnie pod to zrobiony linux, albo XP.

XP na laptopie i stacjonarnym.

Ale planowana jest zmiana stacjonarnego i wejdzie 7-ka - BF3 pod XP nie chodzi niestety [-X

Pozdrawiam :wink:

Brodziu

Ja korzystam z XP Professional mimo, że mam trzy licencje na ‘7’, niestety ‘siódemka’ nadal nie oferuje mi takiej funkcjonalności jak XP.

A drugą sprawą jest to, że pasek zadań w ‘7’ doprowadza mnie do rzygozy ilekroć na niego spojrzę.

Xpek, mod, puki działa po co na inny

choć 7 jest fajna :))

Na pewno, nie ma sensu wydawać kasy tylko po to by mieć 7 jak na XP działa co się potrzebuje.

cholinex , nie martw się, przyjdzie czas, że przestanie działać. Zresztą już producenci laptopów zrezygnowali już jakiś czas temu ze wsparcia XP.

Ja nadal korzystam z XP na 2 stanowiskach, z tym że z 7 też korzystam. Do Win8 mi się nie spieszy po tym co zobaczyłem.

ra-v , a co takiego zraziło Cię do tego systemu?

Niedorobiony interfejs i to że u mnie chodzi wolniej od Win7, brak dźwięku i internetu.

to raczej normalne jak masz dziwny sprzet a do tego win 8 to nie jest system ktory juz jest na rynku i producenci masowo pisza na niego sterowniki - na to przyjdzie jeszcze czas.