Kto tutaj na forum jest grafikiem z zamiłowania?

(Jplz) #1

Chodzi o to, że niedługo będę organizować konkurs dla grafików (główna nagroda to 240 zł - nie pieniądze, tylko model bolidu dla fanów formuły 1). Jeszcze tego konkursu nie ma, ale chciałbym abyście tutaj pisali swoją kandydaturę. To będzie coś małego i zarazem twórczego. Szczegóły powiem jak tylko uporam sobie z regulaminem. A co to będzie? To będzie modyfikacja pliku z zastosowaniem przezroczystego tła. (wyjaśnię później).

(RoninPn) #2

A co to jest Grafik z zamiłowania? Facet który kreśli grafiki i je potem skanuje, czy tzw. Grafik Komputerowy - taki co dostaje takie skany i je przerabia cyfrowo na wektor.

Czy może "muraz tynkaz akrobata" który łączy to wszystko sam ?

(Jplz) #3

Miałem na myśli "grafik komputerowy", który po prostu lubi, uwielbia, kocha programy graficzne typu Adobe Photoshop czy Corel Draw, tyle tyle. Ale dzięki za spostrzeżenie. W sumie to grafik, może być też "plan zajęć" :wink:

(kijek) #4

Grafik może także zajmować się 3D lub 2D.

(Jplz) #5

hihi, widzę że się nie dogadamy. To moja opiszę o jakich grafików komputerowych mi chodzi.

:lol: taki co potrafi rysować na kartce lub tablecie

:roll: taki co potrafi wykorzystywać narzędzia programów graficznych (np pędzel, gumka)

:oops: taki co potrafi tworzyć grafikę wektorową jak i rastrową

:frowning: taki co ma wyobraźnie twórczą (zmysł plastyczny)

[-o<

Teraz najważniejsze:

:oops: taki co potrafi stworzyć plik graficzny, gdzie elementem malowniczym będzie punkt przezroczysty

Chyba to wystarczy. Żadnych innych nie szukam.

A "z zamiłowania", bo nawet amator może być mistrzem grafiki komputerowej 2D. Nieprawdaż? Tylko dzisiaj poza techniką malowania i umiejętnością posługiwania się pędzlami jest oczywiście ZMYSŁ INTERPRETACYJNY - czy wiecie o co mi chodzi?

(andrzej928) #6

Tylko powiedz jeszcze kiedy to się rozpocznie.

Ile czasu będziemy mieli na wykonanie tej grafiki :?:

(Jplz) #7

Na pewno powiadomię wszystkich użytkowników tego tematu na forum.

Ile czasu będzie na wykonanie grafiki? Myślę że jak damy równo 2 tygodnie to w zupełności wystarczy.

Zaznaczę, że ten kto wygra konkurs to otrzyma obiecaną nagrodę sponsorowaną przez firmę (umieszczona jest na stronie).

Sponsor prawdopodobnie nawiąże współpracę (To wszystko zależy od wielu czynników).

(RoninPn) #8

To może być ciekawe :slight_smile: