Kto wie może jak wyłączyć karte muzyczną zintegrowaną ? pros

Może wie ktoś i mugłby mi pomuc i napisać jak wyłączyć zintegrowaną karte muzyczną ponieważ chce sobie kupić nową i podpiąć do nie głośniki 5.1 Prosze o pomoc… :mrgreen:

Możesz wyłączyć w BIOSie. Najlepiej zobacz do instrukcji od płyty głównej. Albo w windzie w Menadżerze Urządzeń dać tą kartę z opcją “Wyłącz” w jej właściwościach. :slight_smile:

Na każdej płycie pewnie będzie podobnie:

Wejdz do biosu i znajdź Integrated Peripherals, znajdz AC97 i przestaw na disable, zapisz stan F10.

tak też zrobiłęm weszłem w biosa dalem disabled AC97 Audio włożyłem nową karte muzyczną podłącyzłem wsyzstkie kabelki a tu dalej 2 głośniczki i subufer chodzi Help plx… ;/ :frowning: a i jeszcze w manager urządzeń dałem wyłącz straą karte muzyczną zintergrowaną i nic dalej nie daje ;/

A skasowałeś wszystkie sterowniki?

Pobierz Driver Cleanera z dobrych prog. i skasuj pozostałości po sterownikach instrukcja w sprawdzone porady strona pewnie nr.2 temat jest zamknięty ‘‘dezinstalacja sterowników i kodeków’’.

kurde tego programu nie moge znaleść… a bez niego nie da się jakoś tego zrobić ?;/ a tak wogule skąd ja mam wiedzieć jakie ja mam sterowniki odinstalować ? bo ja już wyłączyłęm tamten sterownik z karta zintegrowaną :?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76390

opis i link

Skasuj sterowniki z dodaj usuń, a póżniej jak miałeś np. realteka to użyj tego programu do skasowania pozostałości sterownika, lub może w opcjach sterownika nie ustawiłeś dźwięku 5.1.

Mam prośbe jakbyś mugł mi napisać gdzie w opcjach sterownika moge zmienić na 5.1 był bym wdzięczny nie wiem czy o to ci chodzi ale w dzwięki w panelu sterowania zmieniłęm na 5.1 plz help

Nie wiem jak to jest u Ciebie, u mnie ustawia się to tak:

Konfiguracja głośnika i się wybiera.

94033bbf8e9e770cm.jpg

Ja nie mam żadnego takie programu… na płycie od karty muzycznej jest jakiś podobny program ?:>

in Biooos w Biosie

A więc włączyłem ten test i sprawdziłem głośniki i wszystkie chodzą 5.1 a jak wyłącze i włacze jakaś mp3 to dalej tak samo 2.1 ;/ co mam zrobić ?;/

Złączono Posta : 28.12.2006 (Czw) 18:01

Znaczy w niejakim Mp3 player chodzą mi 5.1 głośniki ale tylko w tym programie a np. w winampie chodzą 2.1 wie ktoś może jak to zmienić ? plz help :-o

Zainstaluj wtyczkę do Winampa

http://www.pcworld.pl/news/82600/100.html