Kto zarabia najwięcej

Ma ktoś może albo wie gdzie jest jakiś wykaz kto ile zarabia na miesiac - grafik, programista (jaki), mechatronik itd.

To wszystko zależy od tego jak jesteś dobry. Powiem Ci szczerze i nie dlatego, że ironizuje. Jeżeli chcesz coś robić, bo dużo na tym idzie zarobić to nigdy nie dojdziesz do wysokiego poziomu. Najwyżej będziesz średni. Chcesz być programistą, to nie ma siły, musisz to lubić żeby być dobrym, a przez to dużo zarabiać. Zwyczajnie nie lubiąc czegoś, nie poświęcisz temu wystarczająco dużo czasu:) Ja bym wybrał programowanie:P

c++, delphi, php … itd co najlepiej umieć ? ja się skłaniam ku php, html, css, c++

Jeśli będziesz pisał bardzo dobre strony (wymieniłeś php i html, do tego style w css czyli bajka) całkiem nieźle może Ci się powodzić. Mam znajomego, 17 lat, pisze profesjonalnie strony internetowe i na tym całkiem sporą kasę zbija jak na taki wiek (od strony bodaj 200-300 zł, robi ich 2-3 tygodniowo)

widziałem kiedyś takie zestawienie i wychodziło z tego , że najwięcej zarabia programista

Też się zgadzam, że trzeba robić co się lubi, a nie oglądać się z czego są pieniądze.

Co z tego, że lepiej się zarobi, jak człowiek źle się czuje ze swoim zajęciem, nie daje to mu żadnej satysfakcji. Wtedy czas poświęcony na pracę to tak naprawdę będzie czasem straconym. Dojdą stresy, niepewność o stanowisko, że pojawi się ktoś kto lepiej się zna itd…

To tak jak z byciem zawodowym kierowcą - jeden człowiek uwielbia godzinami siedzieć za kierownicą, to go relaksuje, dla drugiego ruch drogowy to spory stres. Niby obydwaj tyle samo zarobią, ale dla tego drugiego będzie to dużo większym wysiłkiem.

Dobrze zarobić można na byle czym, choćby na układaniu płytek podłogowych czy produkcji krasnali ogrodowych. Ktoś dorobił się milionów na produkcji zniczy cmentarnych, ma niemal monopol w kraju. Liczy się nie zawód, ale bycie w dobrym miejscu i czasie, wśród odpowiednich ludzi oraz dostrzeganie i skorzystanie z okazji.

Zostanie programistą gdy się tego nie lubi nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Trzeba jak gąbka wchłaniać języki programowania, lubić matematykę.

Z kolei na studiach mechatronicznych są: matematyka, fizyka, mechanika (obliczenia sił w statyce i dynamice), wytrzymałość materiałów, materiałoznastwo, metrologia, elektronika (obliczenia prądów zmiennych bazują na liczbach zespolonych), technologie wytwarzania (sposoby obróbki przemysłowej) i podobne przedmioty. Przynajmniej na dwóch pierwszych latach, później wybiera się specjalizację i dochodzą naprawdę trudne przedmioty. Jeśli ktoś chce tylko dyplom, bo każdy ma, to lepiej gdyby sobie poszukał czegoś innego, może marketing albo ekonomia, bo dla samej kasy to będzie droga przez mękę :expressionless:

Kierując się zarobkiem wpada się w pułapkę. Lepiej się zarabia, tylko po co? By kupić Mercedesa zamiast Skody, w zasadzie na złość sąsiadowi. A Mercedes i Skoda tak samo się psują, tak samo można mieć kolizję drogową, obite drzwi na parkingu pod supermarketem, tak samo pojawiają się drobne ryski na lakierze z biegiem czasu.

Kiedyś też myślałem, że fajnie jest kupować różne rzeczy. Ale jak się kupi, wkrótce się nudzi, kupuje się kolejne i tak w kółko. I wcale człowiek przez to nie jest szczęśliwszy.

Oczywiście nie można też popadać w drugą skrajność - ascetyzm. Najlepiej robić swoje, jakoś na poziomie z tego żyć, a jak los da fortunę, to nie zaszkodzi, ale nie da się tego z góry zaplanować.

Odpowiadając na pytanie - najlepiej się zarabia będąc górnikiem :stuck_out_tongue:

Każdy powinien robić to co lubi!

Dla przykładu lubię składać komputery, pomagać w rozwiązaniu problemów, czytam dużo newsów i poradników - wolałbym zostać serwisantem. Może miałbym z tego małe pieniądze, ale lubię to robić i sprawia mi to wielką przyjemność.

Co do pytania - rób to co lubisz!

Bill Gates zarabia najwięcej i to tyle, że ta forsa na karcie kredytowej mu się nie mieści :smiley:

Polska lista płac 2008 Gazeta Wyborcza