Która dystrybucja Linuxa zainstaluje mi k. sieciową?


(p19koz) #1

Która dystrybucja Linuxa zainstaluje mi automatycznie kartę sieciową - Realtek RTL8180 Wireless LAN (Mini-) PCI NIC? Zaznaczam, że musi być to na prawdę automatyczna instalacja, no może w połowie - wpisanie maski, bramki ale nic po za tym. Dla was, starych Linuxowych wyjadaczy, zainstalowanie sterowników i skonfigurowanie to pestka. Dla mnie natomiast nie, można nawet powiedzieć - jest to dla mnie nie do przeskoczenia. No już taki ze mnie zielony Linux user. Ostatecznie jak już nie znajdzie się, żadna spełniająca to kryterium, dystrybucja to poproszę o link do sterów wytłumaczenie krok po kroku jak i gdzie. Ale to już jak pisałem ostatecznie.


#2

Coś do poczytania


(Nomenomen77) #3
http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=126656&highlight=8180

http://counter.li.org/cgi-bin/certificate.cgi/444166


(roobal) #4

Witam!

Ja polecam 2 dystrybucje! Freespiere i Linux Mandriva 2007 Free!

Odnosnie pierwszej dystrybucji, czyli Freespire (dla mnie to taki linux robiony na windows) instaluje (przynajmniej na moim kompie) RaLink Rt2460 doslownie automatycznie, doslownie! Freespiere instaluje sie (u mnie)5 minut i zaraz po instalacji mam neta, bez grzebania w ustawieniach, net po prostu jest!

Natomiast instalacja w drugiej dystrybucji, czyli Mandriva 2007, jak to okresliles jest w polowie "zautomatyzowana". Konfiguracja sprowadza sie do instalacji sterownika (do RaLink Rt2460 instaluja sie bez problemu) i do uzupelnienia danych o sieci, czyli czy statyczne ip czy DHCP, jak statyczne no to uzupelniasz recznie jak DHCP to ip pobiersz z serwera. Oczywiscie polecam Mandrive, bo Freespire jest robione pod windowsa i moze byc dobra pozywka dla wirusow jak windows. Po prostu Mandriva jest bezpieczniejsza!

Pozdrawiam!