Która edycja Windows 7 najodpowiedniejsza na mój sprzęt?

(Namekxxx) #1

Toshiba Satellite L20-101

Procesor - Intel Pentium M 740 - 1733 MHz

Pamięć -1536MB RAM DDR2

Grafika - Intel 915GM

Dźwięk - Conexant Cx20468

Sieciówka - Realtek RTL8139

WLAN - Intel PRO/Wireless 2200BG na MiniPCI, ale z niej raczej nie korzystam. Korzystam za to z TP-LINK TL-WN510G (na Atheros AR5005G) na PCMCIA

Dyska - TOSHIBA 2,5" 60GB SATA

Nagrywarka DVD - MATSHITA UJ-841S

Która edycja Windows 7 najodpowiedniejsza na ten sprzęt? Myślałem o Home Premium lub ew. Home Basic (Starter raczej odpada...).

(Jacob) #2

Home Basic nie ma, Starter jest dołączany tylko fabrycznie do laptopów.

Home Premium - dlaczego? Bo to najlepsza jakość w rozsądnej cenie - 350 złotych (na Allegro OEM widziałem) to nie aż tak dużo, a masz wszystkie najważniejsze funkcje Windows Sevena.

Chyba, że pracujesz na starszych aplikacjach wtedy zainteresuj się wersją Professional - tamta ma tzw. Tryb XP, dzięki któremu będziesz mógł uruchamiać starsze aplikacje...

(Namekxxx) #3

Hmm... a ile masz ramu na swoim Asusie Eee 1000H, że masz Home Premium? Wg. tego, co jest w necie, to 1GB. I co, 'Siódemka' chodzi w miarę płynnie w wersji Home Premium :lol: ?

Skoro tak, to chyba się skuszę na Windows 7 Home Premium. Tryb XP jest mi niepotrzebny raczej w razie czego, to - VirtualBox i chwilowa przesiadka na XP SP3, chociaż wątpię, że będzie mi to niezbędne :wink: .

(Jacob) #4

Ja zmieniałem RAM - z 1GB na 2GB. Po za tym nie robiłem żadnych przeróbek a i tak W7 działa, bardzo bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolony...

(Mirekgw) #5

Ściągnij to - Windows7UpgradeAdvisorSetup - i sam się przekonasz

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Upg ... 15011.html

Windows 7 Upgrade Advisor (Doradca Uaktualnienia Windows 7) to narzędzie, które przeznaczone jest do analizy komputera pod kątem możliwości przeprowadzenia uaktualnienia do najnowszego systemu Microsoftu. Firma zapewnia co prawda, że każdy komputer pracujący z Vistą będzie w stanie obsłużyć Windows 7. Niemniej program pomoże stwierdzić, czy znajdą się wszystkie wymagane sterowniki i czy nie ma znanych problemów z kompatybilnością aplikacji.

(Jacob) #6

Co do samej edycji Windows Seven to ja mam Home Premium i niczego mi nie brakuje. Korzystam z najnowszych programów i nie potrzebuję XP Mode.

Zastanów się jednak czy nie wolałbyś dołożyć trochę RAMu do twojego komputera. Może warto by zwiększyć ilość pamięci operacyjnej o ten 1 GB. Nie wyjdzie aż tak drogo, a komputer na pewno będzie działać dużo szybciej.

(Marcinch7) #7

O XP Mode radzę zapomnieć - niema możliwości aby poszło.

Co do Aero też nie był bym pewny.

(Jacob) #8

No to już nawet się nie zastanawiam bo Home Premium to najodpowiedniejsza wersja - bo i tak z funkcji dostępnych w pozostałych wersjach nie dasz rady skorzystać...

(Jack60) #9

sprawdź: http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... de-advisor

(Mirekgw) #10

zrób to co napisałem a program który wgrasz sam ci sprawdzi komputer .