Która grafika lepsza?

Witam!

Chciałbym zmienic grafikę i nie wiem, którą wybrac

http://www.agito.pl/seria-8/asus-geforc … 27129.html

http://www.agito.pl/seria-hd-4000/asus- … 33124.html

PS. Chcę grac na max detalach 1280x1024 w nowe produkcje np. clear sky, crysis, crysis warhead!

proszę o pomoc!

Jeżeli posiadasz faktycznie tę kartą co w podpisie to nie ma sensu kupywać lepszej

Hmm… dla mnie jasna sprawa - Radek HD4850 > GejFors 8800, 9800.

Na twoim miejscu zostawiłbym ten komputer w spokoju i trochę poczekał…

To, że masz ty HD4850 to nie jest powód, żeby obrażać karty ze stajni nVidii i przy okazji ich posiadaczy. Pamiętaj, ze to nvidia, królowała przez wiele lat na rynku pod względem kart graficznych.

Ktoś kogoś obraża? Zwykłe fakty.

Kogo to interesuje, a obecnie też królują tyle że w poborze prądu.

Ja nie napisalem nic obrazajacego wzgledem nVidii i ich posiadaczy - stwierdzam ogolny stan rynku na dzien dzisiejszy.

Krolowala, ale juz nie kroloje - i dzieki Bogu bo karty o wydajnosci podobnej do 4850 byly o kilka set drozsze i bylyby gdyby nie ATI & AMD i ich wysmienita seria HD4800.

Więc ostateczny wasz werdykt??

Zdecydowanie bierz 4850.

Jakoś mi się nie chce wierzyć że nie chodzą mu gry na max w rodziałce 1280*1024 i to przy HD 2900XT :expressionless:

Chodzą… tylko pytanie jeszcze jak:

-często są jakieś błędy lub przycięcia,

-karta się grzeje i hałasuje,

-bierze full prądu

To fakt… sprzedaj tego głodomora i kup HD 4850. Ja np na swoim HD 3850 we wszystko gram na max detalach w rozdziałce 1440*900 więc dlatego się dziwię że u ciebie by to nie chodziło skoro jest to lepsza karta .

Rozumie,a jak u ciebie s fps, np. w Crysisie

i jeszcze jedno pytanko (bo kto pyta nie błądzi :wink: ), mógłbyś mi sprecyzowac, czym te dwie karty, co wam przedstawiłem się różnią (wydajnościowo w grach)?

Rozdziałka 1440*900 wszystko na high tylko cienie na medium i gra chodzi płynnie 40-23 fps

Ja stosuję triku, żeby Crysis mi chodził na veryhigh na XP, 1280x1024,2AA i da się pograc- klatki ok 22, ale często w grach zdarza mi się coś takiego, że w dolnej części ekranu obraz “jakby pływa” (np. w stalkerze1)

a może to wina monitora a nie karty

Heh Radeon HD4850 wcale nie jest lepszy od 8800GTS 512…

zapraszam was tutaj

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4311-53

Bez AA to GF jest lepszy z AA Radek

Na tym forum panuje trend Nowsze—>Lepsze karty są bardzo porównywalne z przewagą GF w Crysisie co np. dla mnie jest bardzo istotne w dodatku przez takich doradzaczy jak tutaj GTSa można dorwać bardzo tanio wybór jest twój ja bym nie brał żadnej z tych kart bo żadna nie jest na teraz dość mocna (naprawde!) wychodzą nowe odmiany GTX260 ze zwiększoną do 216 liczbą procesorów strumieniowych mające pokonać HD4870 i to wokół tych kart bym się kręcił HD4850 oferuje wydajność na poziomie karty z przed roku ja bym sobie odpuścił tę pozycję…

Nie kazdy ma na wydanie 700-800 i wiecej PLN, i w sytuacji gdzie mamy ponizej 600-500 to i tak HD4850 to najlepsza propozycja. Bo wlasciwie nowsze jest lepsze.

viewtopic.php?f=19&t=251474&st=0&sk=t&sd=a

Popatrz na C2Q intela i powtórz to zdanie… pokazałem Ci porównanie tych kart i bez AA GTS to lepszy wybór z AA HD4850 do crysis GTS a mówienie tak jak wszyscy na tym forum że HD4850 rozkłada wszystko na łopatki jest przesadą… Jak się nie ma 700-800zł do wydania to gdy wyjdzie farcry2, nowa taka wydajna karta z dnia na dzień stanie się starą niewyrabiającą grafiką(choć HD4850 nawet w Crysis nie powala coś bardziej jak 88GT)… jak ma się już 500zł to może warto jeszcze się wstrzymać niż kupować nową kartę ze starą wydajnością…