Która karta graficzna jest lepsza

Która karta graficzna jest lepsza z dwóch pierwszych, 1-sza czy 2-ga, chodzi gównie o serie i jaką polecacie > GeForceGTS 640MB 320bit lub Radeon HD2900XT 512MB 512bit ,

a co sądzicie o tej 3-ej która ma 1GB DDR2 w cenie 244.00 zł

1. Asus GeForce 8800GTS 640MB DDR3/320bit

2. Palit ATI Radeon HD2900XT 512MB DDR3/512bit

3. Gigacube ATI Radeon X1550 HM 1GB DDR2 /128bit

Palit ATI Radeon, ze względu na 512bitów :slight_smile:

Że się nadaje do wszystkiego innego oprócz grania, w tej cenie palit sonic 7300gt 256ddr3/128, może mieć nawet 100 gb, na niektórych działa np ludzi którzy chcą być vista ready i przyszpanować ‘‘1 gb’’ na grafie, część pamieci ciągnie z ramu.

Jak ATi wyda lepsze stery niż bety, na razie zależy od gry i ma problem z aa/af.

jak można dać giga pamięci (fakt ze brane z ramu) i kurczę >:-/ 128 bitów…

Propozycja nr 3 odpada

Propozycja nr 2 ha tu trudniej póki co karta dostaje baty od 8800GTS 320/640MB (przeważnie od tej drugiej wersji) mówi się (patrz wyżej) że ATI wydaje póki co mało efektowne(dużo błędów w wyświetlanej grafice i mało efektywne (słaba wydajność) sterowniki tyle że ATI miało na to pół rokuna dopracowanie i 1/2 lata na dopracowanie “zjednoczonych szejderów”{nazwa własna DX10} i tak na prawdę czy zostanie poprawiona ich wydajność/błędy w grafice i katastrofalna wydajność przy włączonym antialiasingu to pieśń przyszłości, nie do końca pewna zresztą. ATI niestety po raz kolejny beknęła, piszę to ze smutkiem (bo zawsze wolałem wyrafinowanie ATI niż czystą siłę Nvidi) ale taka jest prawda.

Propozycja nr 1 na obecna chwilę jest najlepsza z tym że ja bym wybrał podkręconą wersję 8800GTS 320MB (http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=2 … 320+E817AR

  • dobry zasilacz min. 450W

a ja bym z kolei wybrał wersję tańszą, niepodkręconą i sobie ją wykręcił :slight_smile: 200zł w kieszeni zostaje :slight_smile:

a można jeszcze taniej i brać wersję od Palit’a za lekko ponad 1k zł

http://www.mccomp.info/product_info.php … s_id=27774 i kręcić.

ewentualnie dołożył i brał wersję 640MB - jeżeli by była taka potrzeba :stuck_out_tongue: Ale nie ma i nie będzie :stuck_out_tongue:

Ty tak podkręciłbyś ale ale kolega to już nie wiem. A wersji 640Mb to raczej nie ma sensu.

pojętnemu 10-latowi bym to wytłumaczył :stuck_out_tongue:

zależy w jakich rozdzielczościach będzie grane :wink:

jeżeli typowe 19" to nie ma sensu.

w wyższych rozdzielczościach to już lepiej 8800GTX

Colin dirt,lost palnet,coh dx10 roznice duze miedzy wersja 320 a 640,nawet 1280x1024.

Bedzie tego coraz wiecej.

PiotrVista

GTS 640 najtanszego i oc,sa w tej samej cenie co 2900XT a prezentuja na dzisiaj lepsza wydajnosc FSAA/AA bo tak sie gra na tych kartach.

Wszelkie opinie bez uzasadnienia są traktowane jak OT.

Jeżeli user pisze, by poczytać test mający uwiarygodnić opinię - to prosze podawać link do takiego testu…

OT`y Kosz