Która karta graficzna lepsza?

Mój komputer jest po serwisie i przyjechał z serwisu z nową grafiką starą macie w podpisie a obecna to radeon 9250

Pytanie brzmi opieprzyć serwis czy mu raczej podziękować

Ja bym podziękował, Radeon 9250 choć mało wydajny to i tak jest lepszy od GF2 MX :).

jasne że podziekuj

Moja odpowiedź jest inna od pozostałych. Kolego jeśli jesteś graczem komputerowym to wybór Radeona 9250 jest pomyłką. W dzisiejszych czasach Radeon 9700 to minimum. Natomiast jeśli używasz komputera to wszystkiego niż gry a je uważasz za zło to nawet wymiana GeForce2 MX 400 na Radeona 9250 nie miała sensu poza oczywiście uszkodzeniem starej prawdopodobnie przez zasilacz.

Zależy ile im zapłaciłeś za ten serwis ;]

Ale ogólnie ta twoja nowa karta jest o niebo lepsza od geforce 2 ;] ale i tak jak na obecne czasy nadaje się jedynie do office-a i internetu ;] To taki gforce2 obecnych czasów ;D hehe ;] żadne nowsze gry na nim nie działają ale coś tam na monitorze widać ;]

Choć ogólnie nie wiem czy jest sens wkładać do twojego komputera jakąś lepszą kartę lepiej na początek dołożyc ramu bo widzę masz tylko 256mb a to jak dla xp-ków trochę mało ;] Jaki masz procesor?

Najlepsze było to że mój komp był 2 razy na serwisie za 1 razem wrócił z GeForcem 4\mx i to mnie ucieszyło musiał jechać drugi raz i wrócił z radeonem zabić się idzie

uuu… powinieneś na ich nawrzeszczeć. 9250 jest posiada Pixel Shared 1.x (zgodność z DX 8), a to oznacza żadna nowsza gra nie pójdzie. Sam używam i moje Fall Out 2 leży w półce i moge o nim zapomnieć. A to przecież nie taka nowa gra. :frowning:

Idź i sie zapytaj z jakiego powodu wymienili ci kartę ?! :o

Dlaczego zwlekasz z wyminą. Za 100 zł kupisz w Allegro Radeona 9700 128 MB RAM 256 bit lub GeForce 5900 z 128 MB RAM, 256 bit. Nie zapomnij o wymianie zasilacza jeśli dysponujesz nie markowym, nie znanej firmy.

Mariuszu Listecki powiedź, do jakich zasosowań chcesz przeznaczyć komputer? Bez tej informacji dyskusja jest bezsensowna. Nie scharakteryzowałeś dokładnie posiadanego Radeona 9250 czyli jaką szeroką ma szynę pamięci RAM 128 czy 64 bit. Jeśli 64 bit to zamieniłeś zgodnie z przysłowiem Zamienił sryjek siekierkę na kijek tzn. GeForce 2 MX 400 (128 bit) na Radeona 9250 (64 bit). Uwaga na temat zasilania przy zastosowanie nowszej, szybkiej karty graficznej również dotyczy Ciebie o ile nie chcesz mieć spalonego komputera. Polecam sięgnięcie do gazet komputerowych a wtedy większość rzeczy w ramach sprzętu komputerowego stanie się jaśniejsza.

gracz-online , ja jeszcze nie pracuje bo jeszcze chodze do szkoły, a kieszonkowego niemam, chyba żeby sprzedać tego Intel 486 (muj pierwszy proc), ale za niego nie dostane więcej niż 5zł. Wogóle to pisze nie na temat. MariuszListecki , teraz Radeon 9250 to najstarsza karta serii radeon dostępna na skapiec.pl, zobacze jeszcze ceneo.pl.

Przepraszam że się tak długo nie odzywałem ale mam internet radiowy i prze złe warunki atmosferyczne mi odcięło.

Co do tego że to staroć to ja nie mam najmniejszych wątpliwości ale z tego co piszecie to zostałem pokrzywdzony mój GeForce Obsługiwał 9.0c A ten podobno tylko 8.1 Lubię po grać przyznaję poza tym o radeonach w moich poszukiwaniach po sieci napotykałem raczej negatywne opinie.

Ktoś się pytał jaki procesor posiadam AMD Athlon XP, 1400 MHz (10.5 x 133) 1600+

Nie, on obsługuje, tylko nia ma sprzętowego wsparcia. Z tego co czytam to GF4 nie ma shaderów, a wiec niema wsparcia nawet DX8, ale mogę się mylić. Pamiętaj: obsługa a sprzętowe wsparcie to całkiem co innego.

Oki dzięki za info Ale co do GF4 to raczej się mylisz tak myśle