Która karta graficzna?

Proszę o poradę . Będę wymieniał zestaw . Zastanawiam się nad kartą graficzną . Komputer będzie używany głównie do gier i to tych nowszych oraz do oglądania filmów , internet i od czasu do czasu do standardowych prac z pakietem Office.

Moją uwagę zwróciła karta Radeona X850XT i X1900XTX. Róznica w cenie jest spora. Wiem , że ta druga to nowość , ale osiągi ma bardzo dobre.

Jest jednak pewien problem. Oczywiście finansowy. Różnica w cenie pomiędzy kartami to jakieś 1000-1500 zł . Moje pytanie jest następujące :

czy warto wydawać tyle kasy na np. x1900XTX , czy może X850XT , też wystarczy na jakieś 2 lata pracy. A może ktoś ma inną ciekawą propozycję zakupu karty , ale musi być szybka , wydajna w miarę cicha, i żeby gry chodziły płynnie.Jak już mam inwestować to w coś porządnego.

I jeszcze jedno co sądzicie o płycie głównej ASUSA P5WD2 Premium.

Wszystko ma być pod Intela P4 2,8Mhz ( dual). Czy kości pamięci firmy Patriot , to dobry produkt ? No już dobra. Czekam na Wasze opinie. :slight_smile:

Wydaje mi się, że X850XT powinna spokojnie wystarczyć, ale oczywiście jak Cię stać to kup X1900XT :slight_smile:

Tak myślałem , ale czekam inne opinie. Jeżeli ktoś może się wypowiedzieć także na temat w/w płyty głównej i kości pamięci.

Jeśli cie stać to bierz x1900XTX, chodź x850XT jest bardzo dobrą kartą. Jeśli chcesz jednak odpalać nowe tytuły w lepszej jakości x1900XTX bedzie lepsze (starczy na dłużej).

To bardzo dobry produkt.

Złączono Posta : 04.05.2006 (Czw) 11:59

Co do płyty głównej nie wydaje się być zła. Nie korzystałem z niej nigdy, ale specyfikacja wygląda obiecująco. Tylko… jeśli ma to być komputer do gier to lepszy będzie chyba Athlon… Ja poczekałbym na AM2, i wziołbym dwujajowce na tej podstawce.

McDracullo tyle, że ja nie rozumiem po co ma wydawać o wiele więcej kasy na nowego proca, płytę. Pentiumek owszem ustępuje athlonowi w grach,jednak nie oznacza to że już kolega musi zmieniać podstawki/procki.

owszem, jeżeli masz kaske to bierz, wystarczy nie tylko na teraz, ale i na przyszłość i do daleką

hehe bdb są :smiley:

i pamiętaj o zasiłce, no chyba że masz jakąś niezłą :]

A ile masz ramu? Bo do tego conajmniej 1GB, co do karty to oczywiście x1900XTX, a plyta spoxik :wink: Tylko pamiętaj, że tutaj bedzie potrzebna mocna firmówka (zasilka) :wink:

Autor najprawdopodobjniej będzie wymjieniać cały sprzęt bo:

:slight_smile:

Bartek spoko, ale nie rozumiem po co :?

proca ma dwujajowego,mobo też bdb, nie wiem jak reszta ale to można dołożyć pamięci trochę i jazda na tym co ma :]

jak dla mnie nie ma takiej potrzeby :slight_smile:

Radek x1600XT za jakieś 700 zeta, śmiga bardzo przyzwoicie

bierz x1900 xtx , karta baaardzo na przyszłość i na dodatek bardzo wydajna

nie zastanawiaj sie , bierz te patrioty :smiley: sprawdzona marka

tj. wspominał wigrus trzeba pamiętać o dobrej zasiłce , firmowej , na tego kompa przydałby sie jakiś TAGAN 450 W :smiley:

Tagany są drogie :wink: Najlepiej jakiś Chieftec :wink:

Np. ten, albo ten (bardziej by sięsklanial pod ten 450W, bo zawsze lepiej mniec zapas mocy :wink: )

przecież można kupić 2 fortrony :] będzie aż nadto :stuck_out_tongue:

ale za to baaaaardzo wytrzymałe :wink: i bardzo stabilne …

Albo jeden Chieftec :stuck_out_tongue: Albo NeoTec’a ktorego mam i również jest extra :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 04.05.2006 (Czw) 15:26

No owszem, ale jeżeli kolo nie ma kasy to raczej nie kupi Tagana, a moze kupic coś niewiele gorszego w dużo nizszej cenie (tagany są droższe średnio o 100zł)

Żeby wyjaśnić , zamierzam złożyć nowy zestaw od podstaw. Wymyśliłem sobie taki:

Płyta - ASUS P5WD2 Premium

Procesor - Intel Pentum4 2,8 Mhz Dual

Ram - 2x 1 GB Patriot

HDD- 400 GB Segate Barracuda 16Mb

CD-Rom (Nagrywaraka) -Combo Liteon SOHC 5236 z ABS

Nagrywarka DVD - LG DVD+RW GSA H20L LightScribe black

Karta Graficzna - Radeon X 1900 XTX

Zasilacz - Chieftec 560W

FDD

Obudowa- NZXT LEXA

Co o tym sądzicie?

Tylko teraz Mc Dracullo zburzył mi koncepcję z tym AMD.

hehe nie słuchaj Jego :P, głupstwem by było kupowanie od nowa kompa :smiley:

zestawik boski :smiley:

A dziękuję . I myślę , że powinienem się zmieścić w 6 tys. No chyba , że po komuniach ceny trochę spadną.

A co to znaczy : głupstwem by było kupowanie od nowa kompa ?

Zestaw bardzo dobry, ale nie dawal bym nagrywarki combo, tylko zostawil bym dvd-rom, nie polecam tego lg’ka, ponieważ owiele lepiej w porównaniu z nimwypadł moj Benq i polecam Ci go, mam go juz pare miechow i jest niezawodny, wszystko czyta, jest szybki, cichy i ma dobry ls :slight_smile:

moje nie dopatrzenie :stuck_out_tongue:

myślałem, że proca i płytę już masz, to w tej sytuacji zgadzam się z McDracullo poczekajmy na podstawkę AM2 :wink: tylko 3 tygodnie :wink:

Ale ciekawe jaka będzie cena? Czy będzie porównywalna z Intelem?