Którą kartę dzwiękową wybrac?

(Roborobak) #1

Zamierzam kupić głośniki logitech z-5500 i do nich karte dzwiękową. Mam Sound Blaster Live! 5.1 i czy opłaca się kupić CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY SE 5.1 7.1 EAX? Czy może podłączyć je pod zintegrowaną kartę na płycie msi P6N SLI Platinum?

(wacek) #2

W takim przypadku nie opłaca się jej wymieniać.

W muzyce i filmach różnica jest praktycznie niezauważalna (a raczej niesłyszalna :))

W grach może trochę lepiej wypada AUDIGY SE 5.1 ale według mnie to nie jest argument żeby wymieniać dźwiękówkę.

P.S.

O zintegrowanej zapomnij w ogóle :smiley:

(Mariosti*) #3

Możesz potestować na Live'ie i na zintegrowanej, potem mógłyś opisać możliwie obiektywnie różnicę.

(Roborobak) #4

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme GAMER na tej już bedzie mocno czuc roznice?

(Kuba Kolodziejczyk) #5

nie, do tych głośników to tylko audigy se, x-fi to dźwiękówki z kosmosu, z funkcją crystalazera, która jest śmieszniejsza niż ani mru mru, jednym słowiem Audigy se, góra audigy 2, więcej tym głośnikom nie potrzeba,a co do głośników, potrzebne Ci 5,1?, bo jeżeli nie można wybrać owiele coś lepszego w tej cenie

(rafi6666) #6

Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku głównie w muzyce i filmach to poszukaj karty która posiada dobry przetwornik cyfrowo-analogowy oraz stosunek sygnału użytecznego do szumu (SNR).

Ostatnio pokazały się świetne (tak myślę) karty Asusa

http://www.allegro.pl/search.php?string ... egory=4397

W/w karty posiadają bardzo przyzwoite przetworniki cyfrowo-analogowe.

Jeśli chodzi o zintegrowane to raczej nie są zbyt dobre, Na płytach MSI z serii Platinum były i chyba są pakowane Creative Sound Blaster Audigy SE.

Moim zdanie osobna karta dźwiękowa zawsze będzie lepsza od zintegrowanej.

(system) #7

Ja posiadam Creative Sound Blaster Live 24 bit noi zintegrowaną Realtek AC'97. noi szczerze mówiąc odczułem bardzo dużą zmiane w jakości dzwięku:) i do tego wszystkiego można sie pobawić EAX:D zintegrowane sie chowają:smiley: noi do tego musi być jakiś dobry sprzęt grający:D bo sama karta muzyczna dobrego dzwięku nie da:D

(Mariosti*) #8

Owszem, oddzielne pcb ogranicza zakłucenia i daj miejsce na dodatkowe filtry i bardziej rozbudowane przetworniki DAC. Co nie zmienia faktu iż mając przyzwoitą kartę wśród zintegrowanych warto podzielić się opinnią o różnicy w jakości dźwięku. Ja pare dni temu doznałem olśnienia po podłączeniu soundstorma toslinkiem do amplitunera, cisza absolutna, dźwięk perfekcyjny, tak więc uogólnianie zdania do zintegrowanych układów dźwiękowych jest nie fair, często bywa że te procesory dźwięku są lepsze od oferowanych przez creative'a ale to wszystko jest marnowane przez kiepskie DAC'i.

(Roborobak) #9

Tak potrzebne mi 5.1 i raczej włanie te poniewaz maja cyfrowy dekoder i będę mógł do nich podłączyć xboxa 360 pod optyka, komputer i mp3 bezposrednio do panelu wiec nie bedzie jakies wielkiej plonatniny kabli pod biurkiem. Pisaliscie ze live 5.1 a Audigy nie bedzie wyraznej roznicy to chyba nie bede kupowal juz zadnej innej karty. Słuchawki mam creative fatal1ty.

(Kuba Kolodziejczyk) #10

to sobie lepiej kup lepsze słuchawki, bo creative fatal1ty wołają o pomste do nieba