Która karte TV polecacie?


(system) #1

http://www.vobis.pl/oferta/komponenty_i_akcesoria/karty_tv_sat_edycja_wideo/889986_pinnacle_pctv_usb.aspx - czy ten tuner obsługuje TV Satelitarna ??

http://www.vobis.pl/oferta/komponenty_i_akcesoria/karty_tv_sat_edycja_wideo/892675_karta_tv_usb_lifeview_dvb-t.aspx - czy ten tuner bedzie bez problemu odbierał naziemna TV w dobrej jakości bez problemu w okolicach warszawy ??

Jeśli ktoś z was posiada te tunery u siebie w domu to prosze o informacje bo nie chce kupować kota w worku ??I jeszcze jedno pytanie czy obydwa tunery obsługuja Mpeg4 naziemnej TV ??


(Kpc21) #2

To zależy od oprogramowania na komputerze, nie od karty telewizyjnej.

To już zależy od tego, czy jej nie wyłączą w najbliższej przeszłości (pozwolenia na nadawanie eksperymentalne już się kończą, a oficjalnie DVB-T co najmniej do końca roku nie wystartuje, bo TVP nie zarządziła odpowiedniego przetargu).

Nie. Są tunery z głowicą naziemną i z głowicą satelitarną. Ten ma głowicę naziemną, zatem nie będzie odbierał TV satelitarnej. Oczywiście jeśli podłączysz do niego zewnętrzny tuner satelitarny (np. dekoder Polsatu), działać będzie.

Napisz, czy chcesz odbierać na tym jakąś platformę cyfrową, czy tylko kanały FTA.


(system) #3

Raczej FTA może w przyszłosci bede chciał odbierać jakaś platforme cyfrowa ale wtedy zapewne kupie dekoder cyfrowy !!A mi chodzi o karte TV SAT do laptopa najlepiej jak by ta karta była na USB !!


(Kpc21) #4

A do TV SAT musi być inna karta.

Co do tego z DVB-T, mogliby nie wprowadzać ludzi w błąd:

Na początku listopada zostały wyłączone testy w Krakowie.