Która myszk Logitech? do laptopa

Hejka :wink:

Obsługa laptopa touchpadem nie zawsze jest prosta, a wręcz męcząca… ręka drętwieje jeszcze płytka nie jest dobrze oddzielona od powierzchni. Chciałem sobie kupić myszkę bezprzewodową… Do normalnych zastosowań internet, i czasem PS więc musi być w miarę precyzyjna… Jaka że jest to laptop to nie stoi on na biurku na gładkich powierzchni. Często leży on na łóżku na prześcieradle czy na kocu xD więc fajnie by było jakby myszka ślizgała się na tych powierzchniach.

Upatrzyłem sobie Logitych m195. Cena bardzo atrakcyjna wykonanie ponoć też. Tylko nie wiem jak z precyzyjnością… Na bateriach może wytrzymać za 3-5 miesięcy (tak gdzieś wyczytałem). Drugim kandydatem jest Logitech VX nano. Fajny ma wygląd, ale cena trochę odstrasza i nie wiem czy warto ją kupować… z dodatkowych przycisków raczej nie będę korzystać… Jak oglądałem jakiś test to byłem trochę zszokowany, że na bateriach wytrzymuje 1-2 mc… No to slabooo

===

Jaką wybrać? bardziej bym się skłaniał ku m195 przynajmniej ma normalną cenę i długo ciągnie na bateriach. Ale jak myszki Logitecha znoszą upadki? Czy nie rozwali się gdy spadnie z ok 1m?

Dodane 12.12.2010 (N) 11:22

PS mam windows 7 więc mycha musi być kompatybilna

VX Nano

  1. Nie wiem co to za durny test, ale VX Nano działa na baterii o wiele dłużej. Może korzystali z baterii z kiosku po 50gr. Ja wrzucałem do muszki Duracelle i działała przez 4-6 miesięcy, a gdybym ją wyłączał gdy jej nie używałem działała by jeszcze dużej.

  2. Na nierównych powierzchniach radziła sobie rewelacyjnie.

  3. Pisząc, że nie będziesz korzystać z dodatkowych przycisków sam jeszcze nie wierz, że jesteś w błędzie. Każdy przycisk można zaprogramować tak, by odpowiadał konkretnej czynności, albo wywoływał dany skrót klawiszowy. To bardzo ułatwia pracę.

  4. Cordless wheel, czyli rolka bez “tyknięć” to fajna sprawa. Znacznie przyspiesza przeglądanie stron www i dokumentów.

  5. VX Nano jest solidna. Nie raz mi upadła. Czasami o niej zapominałem i rzucałem torbą, w której ona była. I wciąż działała bez zarzutu.

  6. Zasięg myszki jest spory. Jak testowałem w domu, to tak ok 6-7 metrów. Dzięki temu i dodatkowym klawiszom może robić za pilota lub przełącznik slajdów w prezentacji.

Myszkę tą straciłem razem z laptopem. Obecnie mam Logitech m705 i już tak z niej nie jestem zadowolony jak z Vx Nano

aha, dzięki za odp. szkoda, że sporo kosztuje…