Która obudowa?


(mario<PL>) #1

Zamówiłem najpierw jedną:

http://www.coolermaster.com/products/pr ... 246&id=327

miała być jednak niedostępna, wobec tego zamówiłem drugą:

http://www.antec.com/us/productDetails.php?ProdID=15300

Ostatecznie do sklepu dotarły obydwie i tu problem: obie mi się podobają, a wybrać muszę jedną.

Proszę o Wasze opinie, może pomogą mi się zdecydować.


(Mandrasik17) #2

zostraw sobię tą którs CI się bardziej podoba. Moim zdaniem antec 300


(Lukaszalewski) #3

mario , obie są niezłe, ale Antec ze względu na lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz!


(fiero) #4

No właśnie jak jest z wentylacją zasilacza w tym Antecu ? Podejżewam że można obrócić go tak żeby wentylator był na górze ale wtedy chłodniejsze powietrze zacznie być wydmuchiwane z obudowy, a jeśli by przykręcić go normalnie to czy nie bedzie się przegrzewał, w końcu nie będzie miał skąd zasysać powietrza. Oczywiście nie ma problemów z zasialaczami gdzie wentylatory są 80 ale większość ma 12.


(Lukaszalewski) #5

Dobrze podejrzewasz, wentylator w zasilacz ma go chłodzić a nie wydmuchiwać powietrze z komputera na zewnątrz od tego są wiatraki na obudowie, oczywiście ten też w pewnym stopniu spełnia tę funkcję.


(fiero) #6

Nie tłumacz mi od czego jest wentylator w zasilaczu !

Zauważ że w tym Antecu zasilacz jest na samym dole tak jak i chłodne powietrze, więc siłą rzeczy będzie wydmuchiwane na zewnątrz przez ten zasilacz.


(Lukaszalewski) #7

Tak owszem, ale zgodnie z prawami fizyki ciepłe powietrze unosi się do góry i wentylator na obudowie i na górze, gdzie standardowo jest zasilacz będą je wydmuchiwały. Instalowanie zasilaczy na dole jak w przypadku Antec'a jest nowym pomysłem na konstruowanie obudów i z tego co wiem bardzo skutecznym pomysłem.


(Hormon) #8

Mam Centuriona 532 i jestem bardzo zadowolony z tej obudowy, cyrkulacja powietrza jest dobra, temp na poszczególnych podzespołach spadła, w porównaniu do starej obudowy.