Która pamięc najlepsza?

(Barylkaq) #1

Wiem, że oczywiście Kingston, ale są jeszcze inne m.in.

GoodRam, Elixir, Hynix, VDATA, NANYA, SAMSUNG, MICRON, INFINEON, TWINMOS.

Mógłby ktoś uszeregować po chronologicznie od najlepszej pamięci do najgorszej? Chcę właśnie cos z tego kupić i Wasza opinia mi w tym pomoże. Dzięki.

(Rastko1) #2

Dobre pamięci to GoodRam, a najlepsze to Corsair'y no i kingston wg mnie. Raz kupiłem pamięci OEM to komputer przy drugim jego włączeniu już nie zastartował i okazało się, że to wina pamięci. Nigdy nie kupie już nie firmowych pamięci

(Johny) #3

Dokupiłem 512 MB pamięci,teraz mam 1 GB

Timingi starego modułu to 2.5-4-4-8,nowego GoodRam to 2.5-3-3-8,czy ma to jakiś wpływ na wydajność poszczególnych modułów,czy jest to zauważalne przy procesorze Sempron 3100+ ?.

Moja rada,kup którąś z markowych pamięci,potem możesz przetestować ją memtestem,są różne wersje modułów drozsze - dla tych co podkręcają komputer - 1 GB może kosztować nawet 900 zł,ale są to pamięci nastawione na max wydajność,znane firmy produkujące takie pamięci to np. Corsair i Patriot i zwykłe

(Wigrus1) #4

nie dziękuj bo tak się nie da, nie ma najlepszej pamięci i nie ma najgorszej, jedne lepsze są do kręcenia, inne są tańsze. Każdy kupuje takie na jakie go stać.

i tu się grubo mylisz...

nie słyszałem o takich,

(Sawyer47) #5

A to mnie rozbawiłeś :wink:

Pytasz o pamięci a wymieniasz firmy je sprzedające, więc o co chodzi? Można by uporządkować te firmy np. według przychodów za dany rok, ale nie chronologicznie według najlepszości :wink:

A co do pamięci, że niby najlepsze są od Kingstona to mit, nie wiem czemu ludzie tak sądzą... Jeżeli porównywać to konkretne modele w konkretnym przedziale cenowym. Jeżeli się nie znasz na sprzęcie komputerowym (a coś mi mówi, że tak jest ;]) to podaj co chcesz kupić i za jaką cenę, a forumowicze postarają się pomóc :wink:

(Barylkaq) #6

chcę kupić VDATA 512 ddr ram 333 mhz za 140 zł z wysylką (uzywane)

(McDracullo) #7

O wigrus coś dla Ciebie :smiley:

Ja mam kingstony i z chęcią je oddam za np. GoodRAMy. :slight_smile:

(Wigrus1) #8

cicho zaraz kumpel przychodzi z ramem :smiley:

A te vdaty, no niby nie są złe, tylko szkoda, że 333MHz, a jaką masz płytę główną i procka? Żeby one nie były wąskim gardłem...

(Barylkaq) #9

syntax sv400 i procek amd athlon 1.8 XP++. Obecnie mam 256 ddr ram 333mhz Hyunday i chce dokupić 512.

za 145 zł z wysyłką mam jeszcze do kupienia DANE-ELEC na kosciach nanya.

(McDracullo) #10

A te Vdaty na jakich oparte?

(Ext One) #11

ja bym bral doodram najtanszy a nawet dobry