Która pamięc najlepsza?

Wiem, że oczywiście Kingston, ale są jeszcze inne m.in.

GoodRam, Elixir, Hynix, VDATA, NANYA, SAMSUNG, MICRON, INFINEON, TWINMOS.

Mógłby ktoś uszeregować po chronologicznie od najlepszej pamięci do najgorszej? Chcę właśnie cos z tego kupić i Wasza opinia mi w tym pomoże. Dzięki.

Dobre pamięci to GoodRam, a najlepsze to Corsair’y no i kingston wg mnie. Raz kupiłem pamięci OEM to komputer przy drugim jego włączeniu już nie zastartował i okazało się, że to wina pamięci. Nigdy nie kupie już nie firmowych pamięci

Dokupiłem 512 MB pamięci,teraz mam 1 GB

Timingi starego modułu to 2.5-4-4-8,nowego GoodRam to 2.5-3-3-8,czy ma to jakiś wpływ na wydajność poszczególnych modułów,czy jest to zauważalne przy procesorze Sempron 3100+ ?.

Moja rada,kup którąś z markowych pamięci,potem możesz przetestować ją memtestem,są różne wersje modułów drozsze - dla tych co podkręcają komputer - 1 GB może kosztować nawet 900 zł,ale są to pamięci nastawione na max wydajność,znane firmy produkujące takie pamięci to np. Corsair i Patriot i zwykłe

nie dziękuj bo tak się nie da, nie ma najlepszej pamięci i nie ma najgorszej, jedne lepsze są do kręcenia, inne są tańsze. Każdy kupuje takie na jakie go stać.

i tu się grubo mylisz…

nie słyszałem o takich,

A to mnie rozbawiłeś :wink:

Pytasz o pamięci a wymieniasz firmy je sprzedające, więc o co chodzi? Można by uporządkować te firmy np. według przychodów za dany rok, ale nie chronologicznie według najlepszości :wink:

A co do pamięci, że niby najlepsze są od Kingstona to mit, nie wiem czemu ludzie tak sądzą… Jeżeli porównywać to konkretne modele w konkretnym przedziale cenowym. Jeżeli się nie znasz na sprzęcie komputerowym (a coś mi mówi, że tak jest ;]) to podaj co chcesz kupić i za jaką cenę, a forumowicze postarają się pomóc :wink:

chcę kupić VDATA 512 ddr ram 333 mhz za 140 zł z wysylką (uzywane)

O wigrus coś dla Ciebie :smiley:

Ja mam kingstony i z chęcią je oddam za np. GoodRAMy. :slight_smile:

cicho zaraz kumpel przychodzi z ramem :smiley:

A te vdaty, no niby nie są złe, tylko szkoda, że 333MHz, a jaką masz płytę główną i procka? Żeby one nie były wąskim gardłem…

syntax sv400 i procek amd athlon 1.8 XP++. Obecnie mam 256 ddr ram 333mhz Hyunday i chce dokupić 512.

za 145 zł z wysyłką mam jeszcze do kupienia DANE-ELEC na kosciach nanya.

A te Vdaty na jakich oparte?

ja bym bral doodram najtanszy a nawet dobry