Która płyta główna do zestawu?

Witam.

Brałem zestaw w komputroniku, komputer pochodził mi tydzień i padł, w serwisie stwierdzili że poszła płyta główna - MSI P45 Platinum którą miałem. Mam teraz możliwość wymiany na nową jednak mogę zmienić producenta w tym przedziale cenowym, tu moje pytanie, czy pozostać przy tej płycie czy zmienić na inną? np. na jakiegoś Asusa lub inną płytę od MSI. Na pewno nie mam zamiaru bawić się w OC więc to odpada, poniżej specyfikacja mojego sprzętu:

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz Socket 775 6144kB L2 BOX

Karta graficzna: Gainward Radeon 4870 512MB 2xDVI (PCI-E)

Zasilacz: OCZ GameXStream 700W SLI

Obudowa: NZXT Apollo Crafted Series Black

Pamięć: OCZ Technology 2x 1GB DDR2 1066MHz Reaper EPP CL5 Heatpipe

Dysk Twardy: Samsung SpinPoint F1 320 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

Cooler do procesora: Scythe Shuriken

Wentylator do obudowy: Scythe S-FLEX SFF21F 120 mm (28 dB)

Proszę o rady

Jak jeszcze nie zamówiłeś sprzętu to zmień wiatrak na Acutake 120, bo jest lepszy i cichszy.

A co do płyty to polecam GIGABYTE GA-P31-DS3L.

Zasilacz ten co masz tylko że 500 lub 600W, bo 700W to zaaaaaaaaaaaaaaaaaaa dużooooooooooo i to sporo za dużo, więc po co przepłacać??

Komputer już mam i za niego zapłaciłem :slight_smile: chodzi o samą kwestię wymiany płyty głównej.

Swietna plyta glowna - tyle ze watpie by chcial ja wziac jak zaplacil tam 500 PLN za MSI P45 Platinum…

Tak poza on juz ma ten sprzet - ale zeby to wiedziec trzeba umiec czytac. xD

Ja bym zostal przy tej plycie glownej, sam taka posiadam - a komputer mamy prawie taki sam i nic niepokojacego sie nie dzieje. Mozliwe, ze byla to wadliwa sztuka.

Jeżeli możesz zmienić płytę to bierz od Gigabyte z serii GA-EP45-DS3 lub 4 w porównywalnych cenach do tego MSi p45.

Przeszukałem ich katalog i jedyna zamiana jaka mi wpadła to: Asus P5Q Deluxe… co o niej sądzicie?

http://pclab.pl/art32574.html

Przeczytaj artykul i sam zadecyduj, ktora lepsza.

Przymierzam się jednak do Asusa P5Q Dlx, uprzedziłem się trochę do MSI :confused: a wejdzie na procesor na tej płycie Asusa chłodzenie Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum? Bo na MSI P45 Platinum nie weszła za duży był…