Która płyta główna jest lepsza

Która waszym zdaniem płyta jest lepsza, ta: Gigabyte GA-P35C-DS3R czy ta: ASUS P5KC. Jedną z nich chce kupić i zależy mi na płycie przyszłościowej.

wydaje mi sie ze asus ale lepiej foxconn lub msi na p35

lepszy będzie gigabyte ;]

jak brać coś od Asusa to z półki high-end, jego budżetówki są do niczego, słabe sekcje zasilania, padają, zwykłe kastraty (było kilka wyjątków ale dawno i nieprawda :stuck_out_tongue: )

Dokładnie tak jak napisał @ piotrekplay. Dopowiem tylko, że ASUS bardzo szybko zakańcza wsparcie dla swoich produktów (szczególnie tych z niskiej i średniej półki). Miałem kilkukrotnie taki przypadek, że chociaż płyty były na tym samym chipsecie to tylko do tych bardziej wypasionych wypuszczany był nowy BIOS i tylko one mogły obsłużyć nowsze wersje procesorów (a tak naprawdę różniły się tylko ilością gniazd USB, wbudowanym portem firewire itp., np. maksymalna częstotliwość FSB była taka sama, chipset ten sam) - głupia zagrywka ASUS’a. Natomiast w przypadku tych tańszych płyt wsparcie często kończyło się o wiele szybciej, bardzo często na BIOS’ie w wersji Beta… kto to widział aby ostatnią wydaną wersją BIOS’a była wersja Beta #-o . W ostatniej płycie ASUS’a jaką miąłem były problemy z zaniżonym taktowaniem pamięci RAM przy procku 64-bitowym - gdy wkładało się dwie jednostronne kości 400 MHz to pracowały na 333 MHz, ASUS mimo obietnic poprawienia tego, przez ponad 8 miesięcy nie wydał wersji BIOS’a rozwiązującej ten problem - trzeba było kupować RAM w jednej kości albo podkręcać FSB,a tym samym procka do uzyskania taktowania pamięci około 400 MHz.

@ jonek29

Jeżeli chcesz płytę przyszłościową, to bierz Gigabyte. Firma ta oferuje dość długo okres wsparcia dla swoich produktów (BIOS, sterowniki). Dość często wydaje zaktualizowane wersje BIOS’a do swoich płyt głównych i nie spotkałem się jeszcze aby któraś z wydanych przez Gigabyte wersji BIOS’a miała status Beta czy inny niestabilny.

Bardzo dziękuje za opinie, teraz na pewno kupie Gigabyte.

Pozdrawiam