Która płyta lepsza?

Mam problem :frowning: Jaka płyta jest lepsza bo mam do wyboru : GA-7N400S lub Kt-600 8237 prosze o porade która jest lepsza :lol:

Następnie karta graficzna ATI Radeon 9300 czy Nvidia force 5600 oczywiście obie 128 MB. Jestem słaba w tych sprawach i licze na fachowców.Pozdrawiam :lol: :lol: :lol:

Może tak obie to starocie, nie warte kupna. Może przedstaw swój dylemat szerzej, składasz komputer? Do czego? ile masz kasy?

Obecnie mam 8237 ale dostałam od kolegi GA i nie wiem czy zmienic czy nie a na lepsze mnie nie stac /wiadomo renta niska/ :lol:

lepsza jest GA-7N400S od Kt-600 8237 ale dużo zależy co jeszcze masz i co zamierzasz robić na tym komputerze

Po pierwsze nie interesują mnie zadne gry/nie ten wiek/ kompa używam tylko do internetu no i czasami jakieś wydruki. Dysk 40 GB pamieć 1 GB no i karta grafiki Nvidia 5600 czy zmienic na ATI?

w takim wypadku wszelkie zmiany nie będą miały większego znaczenia ale dla zasady płyta Gigabyte i karta graficzna ATI są lepsze i jeśli możesz je zmienić w gratisie to polecam.

Pamiętaj tylko, że przy zmianie płyty głównej konieczne może być przeinstalowanie systemu lub nawet instalacja od nowa!

Tak wiem o tym ale to mnie nie przeraża. :lol:

płyta ok napisz jeszcze raz model Ati bo chyba coś mi umknęło. nie ma chyba takiej karty 9300.

nVidia 5600 lepsza żeby ją przebic muszą być to karty ATI z serii 9xxx:

9500 PRO

9600 PRO

9600XT

9700

9700PRO

9800SE 128bit

9800SE 256bit

9800

9800PRO 128bit

9800PRO

9800XT - najszybsza z tej serii

To są modele wyraźnie szybsze**(MÓWIĄC O SERII RADEONÓW 9xxx)** od NVIDIA 5600 inaczej nie warto zamieniać karty.

Tak zgadza sie pomyliłam, jest to Radeon 9550. Jednak wystapił inny problem po przeinstalowaniu systemu w zaden sposób nie mogę zainstalowac sterowników do audio i płyty bo wyskakuje mi cos takiego i nie wiem co zrobic bo z angielskim cieńko/ Antywirus AVG/

[url=http://www.fotosik.pl][img=http://images42.fotosik.pl/57/a9efbc4ff56a42de.jpg][/url]

Wyłacz antywirusa i jeszcze raz uruchom instalację sterowników.

a co do karty wydajność FX 5600 jest teoretycznie wyższa o ok 30% (patrząc na standardowe takty GPU) wiec nie zamieniaj jej za Radeona :slight_smile:

antywirusa zmień na Avasta

apropos karty graficznej chciałem zrobić upgrade mojego Radeona 9550

i kupiłem GF FX 5200 czy jakoś tam

ale dla porównania zapuściłem jakąś starą wersję 3DMarka

okazało się że Radeon miał punktów ok 2000a GF 1500

i tym samym poszedł do szuflady :confused:

więc gdzie ta większa wydajność??

Kolego fx 5600 a nie fx 5200 (najsłabsza karta serii 5xxx). Tu http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html sobie porównaj jaka chcesz karte. miałem MSI FX 5600 doooobre kilka lat temu i grałem w Far Cry na 1280x1024 i na max detalach. ATI 9550 nie da rady.

OK nie myślałem że to aż taka różnica :wink:

ale tej pani to chyba aż tak dużej różnicy nie zrobi

no tak różnicy nie robi wiec nie ma co zamieniać na słabszego w tym wypadku ATI 9550 :slight_smile: Karta niech zostanie.

A jak to naprawić?

Ad blocked here by SPF