Która płyta pod Intela lepsza?

Witam. Kuzyn prosił mnie aby mu podpowiedział w sprawie płyty głównej. Kupił sobie większość części i został mu wybór mobo. Rozważa możliwość kupna ASRock P45XE-R oraz Gigabyte EP31-DS3L. Która z tych płyt jest lepsza? Osobiście sam posiadam Gigabyte EP31-DS3L i jestem zadowolony. Proszę o odpowiedź.

P45XE-R - ma nowszy chipset, obsługuje więcej RAM i w dodatku szybsze, obsługuje CF (łączenie kart grafiki), posiada porty ESATA i dużo dużo więcej ma funkcji od EP31-DS3L.

Jeżeli chce wybrać z tych 2 to AsRock złącze zasilania 8 pinowe można śmiało włożyć C2Q i podkręcić.

A może ktoś podsunie jeszcze jakieś dobre płyty głowne w podobnej cenie?

Msi P45-neo3-fr.

Patrzyłem w Agito: wszystkie 3 w bardzo podobnej cenie. Pomóżcie :frowning:

No nie specjalnie podobna cena… msi jest najdroższe z tych 3, a gigabyte zdecydowanie najtańszy. Zdecydowanie najlepszą płytą z tych 3 jest właśnie asrock.

// dlaczego? Tak jak wspomniano wyżej, ale napiszę jeszcze raz bo z niewiadomego powodu nie jesteś jeszcze przekonany Bloog:

  • najmocniejsza spośród tych 3, dobrze chłodzona sekcja zasilania

  • sb ich10r, czyli wydajna wersja z raidem, posiada ją też jako jedyna z tych 3

  • wsparcie dla crossfire, też jako jedyna z tych 3

  • w testach osiąga oszałamiające fsb rzędu 500mhz, tego nie zawsze potrafią płyty za blisko 500zł

  • ogólnie razem z m3a790gxh są to 2 najlepsze płyty główne w historii asrocka i na tle konkurencji wypadają bardzo korzystnie, nawet gdyby nie były wyraźnie tańsze, a przecież są.